Що таке замазка?

Технічний ефект полягає в заповненні щілин, дір, заглиблень і інших нерівностей предметів для отримання однорідної гладкої поверхні, а також для повідомлення їй непроникності для газів і рідин.

Массаж для мужчин вы можете заказать на сайте https://moulin-rouge.kiev.ua/ru/massazh-dlya-muzhchin, здесь вас ждут самые лучшие массажистки.

Поняття - важко цілком чітко відмежувати від родинних понять цементу, мастики, заливного складу, клейстеру і клею, і тому нерідко термін замазка застосовується до складів іншого характеру; навпаки, справжні замазки називаються іноді цементамі, мастиками і клеєм.

Загальні технічні умови

Процес «схоплювання» замазки зазвичай вважається найбільш істотною характеристикою їх. Однак проміжна стадія цього процесу, коли вона втратила пластичність, але ще не схопилася, практично повинна вважатися не менш важливою, і час затвердіння, т. Н. Verarbeitungszeit, може істотно відрізнятися від часу схоплювання.

При виробленні технічних умов, що висуваються до замазки., Необхідно рахуватися передусім з цим часом затвердіння, оскільки саме їм визначаються умови роботи з даної продуктом. Загальні технічні умови складаються приблизно в наступному.

повинна добре приставати до поверхонь, між якими вона наноситься, не вимагаючи при цьому особливо ретельного очищення їх,

повинна міцно схоплюватися, не відстаючи при цьому від поверхонь, до яких вона примикає,

усадка при затвердінні і при схоплюванні повинна бути якомога меншою і в усякому разі не доводити складу до появи тріщин,

при просиханні в ній не повинно утворюватися бульбашок,

процес затвердіння повинен протікати не надто швидко, щоб не перешкодити роботі, і не надто повільно, щоб не наражати на напіврідку замазку різних випадковостей; процес схоплювання також повинен бути не надто тривалим,

до приведення в стан технічної готовності він має мати здатність зберігатися можливо довго без зміни,

приведення замазки в стан технічної готовності повинно робитися швидко і по можливості без спеціальних складних пристроїв,

коефіцієнт теплового розширення схопився замазки повинен бути по можливості близький до коефіцієнта розширення поверхні, на яку вона нанесена, а в разі різнорідності поверхонь - мати проміжне між обома коефіцієнтами значення,

повинна витримувати температуру в тих межах, в яких може перебувати оброблений нею предмет,

повинна бути непроникною для газів і рідин (ця умова не завжди обов'язково),

в деяких випадках повинна бути електроізолюючими або, навпаки, електропровідний,

повинна бути певного кольору і тону, щоб закладення поверхонь була по можливості непомітною (умова, теж не завжди обов'язковий).

Класифікація може бути проведена за видами технічних функцій, які несуть, по роду поверхонь, на які вона наносяться, і за принципом фізико-хімічним, на якому заснований процес затвердіння і схоплювання.

Однак ці процеси вивчені лише в дуже небагатьох випадках, і тому намагатися дати класифікацію їх було б передчасно. Зокрема слід зазначити, що вивчення перебігу цих процесів ймовірно може надати істотну допомогу рентгенографія, аналіз.

Склад гліцеринового-свинцеві замазки

Гліцеринового-свинцеві - складаються з найтоншого порошку (відмученої і добре просушеного) свинцевого глету і гліцерину (наприклад 5 кг глету на 0,5 л гліцерину).

Гліцерин може бути взятий технічний - світло-жовтий, з запахом, але повинен бути густий і не містити багато води. Замішані тісто застосовується при початку затвердіння; через 20-30 хвилин така замазка твердне в кам'янисту масу жовтого кольору, дуже щільну і настільки тверду, що її можна розбити лише за допомогою стамески і молотка.

Ці замазки добре пристають до поверхонь дерева, каменю, скла, порцеляни, металу; перед вживанням потрібно змастити поверхні густим (неочищеним) гліцерином. Нагріванням затверділої до 80-90 ° протягом 24 годин виявляють в ній лише сліди води незважаючи на те, що вода була в гліцерині. Таким чином реакція затвердіння і схоплювання відбувається без виділення води.

Замість глету можливе складання подібної ж замазки зі свинцевим суриком, але затвердіння відбувається в цьому випадку набагато повільніше. Нарешті можливе поєднання глету з суриком.

Склад хлорокись-цинкова замазки

При замішуванні порошкоподібної окису цинку з водним розчином хлористого цинку ZnCl2 виходить тісто, швидко переходить в досить тверду, білу, добре пристає до поверхонь і хімічно стійку масу, що представляє один з різноманітних видів хлорокиси цинку виду

xZnO • yZnCl2 • zH20.

Штучна затримка цієї занадто швидко йде реакції може бути досягнута збільшенням сповільнювачів (бура, спирт, ацетон і т. Д.), Що утворюють подвійні солі або інші сполуки, а також попередньої прокалке окису цинку, яка знижує ступінь дисперсності цієї окису і тим зменшує її активну поверхню.

Похожие страницы: