Яку «роботу» виконує вікно в будинку: важко всидіти на кількох стільцях
Захистити будинок від шуму, пилу, дощу і снігу, забезпечити безпеку - очевидні, але не єдині функції вікна. До них потрібно додати енергозбереження та створення комфортного мікроклімату. Вікно також має вписуватися в дизайн інтер'єру і добре виглядати на фасаді будівлі.
Если вам необходимы новые окна и опытные специалисты для монтажа и установки то aluminium ramen en deuren prijzen быстро и легко подберет лучшие предложения для экономии времени и средств на покупку.
Уявіть, з якою кількістю випробувань повинні справлятися вікна, щоб стати справжніми захисниками і хранителями домашнього комфорту. Перший їхній ворог - атмосферні дії: сонячне випромінювання, дощ, сніг, вітер, різкі перепади температур. Не менш небезпечні механічні пошкодження - удар важким предметом або злом.
Виникає питання: чи може ідеальне вікно поєднувати в собі всі необхідні якості або доведеться вибирати? Спробуємо розібратися.
10 випробувань для вікна: вистояти, не можна зламатися
сонце
Сонячне випромінювання ділиться на ультрафіолетове, видиме і інфрачервоне. Віконне скло повністю пропускає тільки видиму і інфрачервону частину спектру. Нагріті сонцем предмети стають джерелами тепла і зігрівають повітря в будинку.
Під дією ультрафіолету білий ПВХ-пластик жовтіє, а кольоровий вигорає. Висока температура прискорює старіння пластика - він стає жорстким і крихким.
Яку «роботу» виконує вікно в будинку: важко всидіти на кількох стільцях
вітер
Віконна конструкція повинна бути досить міцною, щоб витримати натиск вітру. Взимку, коли вітер дме в вікна, холодне повітря з вулиці проникає (інфільтруються) всередину, що призводить до втрати тепла. Тому вікна повинні закриватися якомога щільніше.
Сніг і дощ
Радість від першого снігу буде недовгою, якщо вікно не протистоїть промерзання і виникнення криги. Сніг швидко перетвориться на лід, який буде заважати відкривати і закривати вікно для провітрювання. При таненні снігу волога не повинна потрапляти всередину.
Дощова вода, яка потрапляє на фасад, теж не повинна проникати в будинок через вікно. Сирість руйнує стіни і сприяє появі цвілі і гнилі.
Різкі перепади температур
Взимку температура за кілька годин може знизитися з 0 ° С до -20 ° С. При цьому в приміщенні температура залишатиметься як і раніше плюсовою. Усередині склопакета при цьому різко змінюється тиск - скло може прогнутися і тріснути.
У професіоналів є поняття "температурного шоку" - коли влітку частина скла нагрівається сонцем, а інша залишається в тіні. Це також може привести до тріщини.
Шкідливі домішки в повітрі
З вулиці в приміщення потрапляють небезпечні речовини - вихлопні гази, викиди промислових підприємств і ін. В будинку теж є джерела забруднення повітря - пил, вуглекислий газ, пари розчинників від пофарбованих поверхонь, бактерії. Вікно повинне щільно закриватися, щоб не пропускати в будинок вуличний зміг, але легко відкриватися для провітрювання приміщення.
шум
Шум шкодить здоров'ю і порушує комфорт в будинку. Вікна повинні зменшувати проникнення вуличного шуму в будинок до мінімуму.
механічна міцність
У вікно на нижніх поверхах можна потрапити футбольним м'ячем. На верхніх поверхах у скла іноді вдаряються птиці. Такі випадковості не повинні зіпсувати вікно.
Через вікно в будинок або в квартиру можуть проникнути зловмисники, розбивши скло або зламавши стулку. Вікно має стати надійною перепоною на їхньому шляху.
пожежа
Дуже важливо, щоб конструктивні елементи будинку, а вікна в їх числі, в разі пожежі не підтримували горіння і не виділяли токсичних речовин.
Під час пожежі вікно - один із шляхів евакуації. Конструкція віконних петель повинні бути такий, щоб стулки відкривалися максимально вільно.
Яку «роботу» виконує вікно в будинку: важко всидіти на кількох стільцях
експлуатація вікна
Постійне закривання і відкривання вікна для провітрювання створює серйозне навантаження: фурнітура зношується, стулки під власною вагою можуть почати провисати.
У хорошого вікна запори і петлі повинні регулюватися, а при необхідності і ремонтуватися.