Як вибрати розмір кросівок?

Амортизація, вага, гель або піна, карбонові пластини - зазвичай бігуни при виборі кросівок цікавляться новими технологіями, а не розміром взуття. Тим часом правильно підібраний розмір не менш важливий для комфортних тренувань, ніж сучасні матеріали. Відповідний розмір кросівок - гарантія правильного розподілу навантаження та правильної вентиляції, а також захист від мозолів та натирань.

Хотите купить новые кроссовки тут https://infosport.ru/partners1/kak-vibrat-krossovki вы можете узнать как правильно их выбрать.

Вибір правильного розміру кросівок — не така проста справа, як здається на перший погляд. Вони не повинні бути вузькими або сидіти надто щільно, тому рекомендується брати взуття із запасом, але при цьому кросівки не повинні бовтатися у фазі руху. Запас залежить не тільки від розміру, але й від конфігурації стопи: якщо у вас сильно виступає великий палець або широка передня частина стопи, вам може знадобитися більший запас. Також деякі бренди випускають моделі для ширших стоп, таке взуття комфортне і для людей з вагою вище за середнє.

Ще одна причина, чому варто вибирати кросівки більшого розміру — при інтенсивних навантаженнях (особливо під час тривалих тренувань) ноги можуть опухати. Саме це — одна з найчастіших причин, через яку кросівки починають натирати, навіть якщо під час примірювання вони були вільні. Досвідчені бігуни навіть рекомендують приміряти кросівки після тренування, щоб враховувати набряк стоп після тривалого навантаження.

На відміну від повсякденного взуття, краще не орієнтуватися на ваш звичайний розмір взуття: залежно від бренду та моделі відповідний розмір кросівок може відрізнятися, на розмір впливає навіть наявність мембрани GoreTex. Також варто вибрати розмір із запасом, якщо ви плануєте використовувати ортопедичні устілки. Розмір звичної моделі може змінитися, коли компанія випускає нову версію взуття, особливо якщо у них змінився матеріал чи конструкція.

Ще один важливий момент, який впливає на вибір розміру – правильне шнурування. При примірянні обов'язково повністю зашнуровуйте кросівки, щоб вони щільно сиділи на нозі, при цьому стопа не повинні прослизати, а п'ята - бовтатися. Щоб переконатися в цьому, краще пробігти на біговій доріжці, щоб оцінити відповідність розміру в динаміці.

Якщо ви замовляєте взуття в інтернет-магазині, рекомендуємо звернути увагу на таблицю розмірів для різних брендів. Виміряйте обидві стопи і орієнтуйтеся на більший показник (стопи можуть відрізнятися за розміром), не забувайте про запас для пальців: відстань між передньою частиною кросівки і пальцем, що виступає, повинен бути приблизно з ваш вказівний палець. Що стосується ширини, переконайтеся, що ви не відчуваєте сильного тиску на мізинець та великий палець. Також кросівки повинні комфортно сидіти в області кісточки: занадто щільна посадка або тиск може спричинити біль у верхній частині стопи або оніміння.

Ще одна важлива деталь, яку варто врахувати при виборі кросівок, - бігові шкарпетки. Шкарпетка з щільнішого матеріалу (наприклад, для холодної погоди) потребує додаткового запасу за розміром. Тому намагайтеся надіти на приміряння шкарпетки, в яких ви плануєте тренуватися.

На додаток до цього необхідно звернути увагу на ширину колодки. Ступні людини здебільшого залишаються тієї ж довжини, але згодом стають ширшими. Жінки зазвичай мають велику різницю в ширині між п'ятою і передньою частиною стопи, але звикають до вузької конструкції туфель. Тим не менш, при ударному навантаженні важливий рівномірний розподіл тиску по всій стопі.

Є винятки із цих правил. Наприклад, моделі з пластинами з вуглецевого волокна жорсткіші, тому вони можуть сидіти по стопі щільніше. Те саме стосується змагальних моделей. Тому, якщо ви купуєте взуття з характеристиками, відмінними від тих, до яких ви звикли - наприклад, трейлові кросівки після м'яких тренувальних - підходите до вибору розміру ще більш уважно, орієнтуючись не на відчуття, а на об'єктивні характеристики.

Похожие страницы: