Види вантажопідйомних машин

Вантажопідйомний кран - це машина циклічної дії, яка призначена для захоплення, утримання, переміщення, опускання і підйому вантажу в просторі, вантаж при цьому підвішений за допомогою гака або утримується іншим вантажозахватним предметом. По конструкції можна виділити наступні типи вантажопідіймальних кранів:

Види вантажопідйомних машінкрани стрілового типу;

крани мостового типу;

крани кабельного типу.

 Вы можете купить запчасти для крана для быстрого и качественного ремонта, предоставляем полный каталог запчастей для Вашего удобства в електронном и бумажном виде, только у нас выгодно, быстро и по самым выгодным ценам

Найбільш затребуваними з них є консольні, козлові і мостові вантажопідйомні крани. Кран мостовий - це металеву споруду, що складається з основних двох пристроїв: моста і візка. Міст необхідний для переміщення вантажу, спільно з візком уздовж цеху по підкранових колій, які покладені на виступах горішньої частини колон або стін. Щоб безперебійно пересуватися, він оснащений ходовими колесами, які наводить в дію спеціальний механізм, який має харчування за гнучкими кабелям, що висить у вигляді петель на канаті.

Типи вантажопідіймальних кранів

Дані машини виділяють також за способом їх опори:

крани опорні;

крани підвісні.

Всі вищевказані типи вантажопідіймальних кранів проводяться по одній єдиній схемі, тобто всі вони складаються з механізмів підйому вантажу, базової металевої конструкції, механізмів переміщення крана і до того ж мають електроприводами з системою управління та необхідними візками.

Вантажопідіймальні машини та механізми обов'язково повинні проходити перевірку на безпеку, якість та використання в умовах підвищеної небезпеки. Дані роботи проводять технічні центри, які обов'язково повинні мати відповідні сертифікати на проведення такої експертизи.

баштові крани

Поворотними кранами зі стрілою, яка закріплена у верхній частині вертикально розташованої башти є баштові будівельні крани. Їх основними параметрами можна назвати - виліт, висоту підйому вантажу, швидкість повороту башти, швидкість переміщення крана, велику вантажопідйомність і глибину опускання вантажу. Сучасні агрегати даного типу бувають значно більше у висоту, ніж вітчизняні. Їх збирають також із секцій, але їх складання і побудова проходить знизу. Спочатку на платформі розміщується базова спеціальна секція з найбільшими розмірами. Стріла збирається і встановлюється за допомогою іншого крана. Далі перша секція може бути піднята разом зі стрілою на висоту другої секції, після чого друга секція з'єднується з першою.

Як збирають баштовий кран?

Існує кілька технологій складання даного типу вантажопідіймального крана. Один з основних методів полягає в тому, що він більше підходить для вітчизняних баштових будівельних кранів. Складання секцій відбувається в горизонтальному стані на всю довжину. При цьому стріла розташовується на шарнірах уздовж основної осі. Після чого вся конструкція акуратно піднімається за допомогою власних механізмів, які розташовані на платформі крана. Все це закріплюється і піднімається стріла.

Крім збірки, установки і розбирання баштових будівельних кранів існує ряд інших моделей, монтаж яких проводиться власними силами комплексу пристроїв. Вони зовні нагадують великий автокран, але при цьому значно вище. Ці вантажопідйомні машини і механізми з поворотною баштою схожі з автокраном за принципом збирання-розбирання і установки, а також мають самохідну автомобільну базу.

Похожие страницы: