Шпаклівка стін, звана в непрофесійної середовищі як шпаклювання стін, відрізняється від штукатурки складом використовуваного розчину, розміром зерен його наповнювача і здатністю піддаватися шліфовці. Коли шпаклівка виконується по стіні, на якій залишилася стара штукатурка, роботи починаються з підготовчих операцій. Стіна повністю очищається від старого покриття, після чого виконується грунтовка її поверхні. Склад грунтовки ми підбираємо таким чином, щоб в ньому обов'язково присутній протигрибковий антисептик і адгезійні наповнювачі для зчеплення шпаклівки з поверхнею стіни. Підготовчі роботи не проводяться, якщо раніше було виконано вирівнювання стін будівельними сумішами.
Мы поможем вам недвижимость на Кипре купить по очень выгодной цене.
Для шпатлювання стін ми використовуємо два типи шпателя: вузький, яким розчин набирається з ємності, і широкий, за допомогою якого шпатлевочного склад наноситься на поверхню стіни. Залежно від кута нахилу шпателя можна регулювати товщину шару, що укладається розчину - чим менше кут, то товщі буде шар шпаклівки. Наноситься шпаклівка окремими смужками в горизонтальній або у вертикальній площині. Через добу після того, як фінішна шпаклівка стін завершена, ми обробляємо її поверхня дуже дрібним наждачним шкіркою. Це заключна операція по шпаклівці стін, після якої виконується обробка квартири .
шпатлювання стелі
Шпаклівка стелі відрізняється від подібних робіт, виконуваних на поверхні стін, тим, що шар шпатлевочного розчину, що укладається на стелю, не може бути товщі 3 мм. Тому підготовчі роботи, що передують шпатлевке стелі, ми виконуємо з особливою ретельністю. Якщо дефекти поверхні стелі важко устраняеми, ми застосовуємо штукатурні розчини або, в найскладніших випадках, гіпсокартон. Найчастіше для шпаклівки стель використовуються суміші на основі цементу і вапна, що наносяться на попередньо виконану грунтовку. Якщо ж поверх шпаклівки намічена фарбування, то в цьому випадку ми застосовуємо розчин на основі гіпсу.
Шпатлювання стелі, як і шпатлювання стін, виконується вузьким і широким шпателями. Суміш наноситься на стелю під кутом приблизно рівним 15 градусам. Такий кут дозволяє уникнути появи смуг між рядами наноситься розчину. Шпатель притискається до поверхні стелі таким чином, щоб товщина шару, що наноситься не перевищувала 0,5 мм. Так створюється базовий шар, на який, після закінчення доби, необхідних для затвердіння суміші, ми укладаємо наступні, більш тонкі шари шпаклівки. Ще через добу, після перевірки якості виконаної шпаклівки, ми практикуємо шліфування її поверхні за допомогою спеціальної терки з дисперсністю 240.
зачистка стін
Технологія виконання робіт по шпаклівці стін і стелі вимагає нанесення на їх поверхню відповідної суміші не в один, а в два або більше шарів. Кількість і обсяг таких робіт безпосередньо залежать від якості поверхні, яку готували для подальших оздоблювальних робіт. Наприклад, якщо на ній будуть створюватися рельєфні зображення, тобто декоративна штукатурка. У подібних випадках ми рекомендуємо замовнику кожен наноситься шар шпаклівки обов'язково прогрунтовивают. Деяке підвищення вартості робіт в подальшому окупиться досить тривалим терміном служби того виду обробки, який буде виконаний по отшпатлеванную поверхні. Справа в тому, що по ґрунтовці шпаклівку можна наносити дуже тонким шаром, створюючи, таким чином, абсолютно рівну поверхню.