ЯКИЙ ГІПСОКАРТОН КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ СТІН

Гіпсокартонні листи (ГКЛ) – це універсальний матеріал, поширений у сучасному будівництві. З нього роблять оббивку стін, стель, міжкімнатних перегородок, арок тощо. На ринку є широкий асортимент продукту від різних виробників. Тому, щоб визначитися, який гіпсокартон краще використовувати для певних цілей, варто ознайомитись з основними типами та характеристиками матеріалу.

Быстро и надежно купить гипсокартон в Киеве со склада вы можете в любое удобное для вас время.

Види ГКЛ

Пристрій гіпсокартонних листів досить простий: усередині знаходиться щільний шар гіпсу, який називається сердечник. По обидва боки він затиснутий двома прямокутними плитами картону. Така конструкція забезпечує матеріалу жорсткість, а твердий гіпс захищає виріб від різних дій.

Які бувають види гіпсокартону:

Звичайний . Це універсальний варіант, що підходить для оббивки стін, стель, перегородок. Використовується у приміщеннях із сухим кліматом.

Вогнестійкий . Від стандартного відрізняється додавання армуючих компонентів, завдяки яким сердечник набагато довше витримує високі температури і не дає полум'я поширитися. Такий матеріал застосовується на об'єктах, де можливі загоряння: місця накопичення електроприладів, шахти, вентиляція.

Вологостійкий . Гіпсокартон цього типу обробляється гідроізоляційними матеріалами, які захищають сердечник від вологи та перешкоджають розвитку грибків та цвілі. Він чудово підходить для оббивки в місцях із підвищеною вологістю: душові, ванни, басейни, лоджії.

Вогневлагостійкий . Найміцніший і найдорожчий різновид, що поєднує переваги двох попередніх видів.

Усі представлені варіанти різняться за колірним оформленням. Стандартний ГКЛ сірого кольору, вологостійкий зеленого або синього, вогнестійкий рожево-червоного. Існує ще кілька інших модифікацій гіпсокартону, які застосовуються у специфічних випадках та зустрічаються рідше. Наприклад, варіанти з покриттям із плівки ПВХ, звукоізоляційні, утеплені, зі скловолокном.

Матеріал має ряд переваг:

Висока зносостійкість.

Легкий монтаж та подальший догляд.

Гнучкість без втрати міцності.

Екологічність.

Доступна ціна.

Розміри та сфера застосування

Щоб вирішити, який гіпсокартон потрібен для стін або чим краще обшити стелю, необхідно розібратися з класифікацією матеріалу за форматом.

Три параметри гіпсокартонних листів: довжина, ширина, товщина. Найпопулярніший різновид по площі - це 2500х1200 мм. Довжина ГКЛ завжди йде з кроком 50 см, найбільш протяжні екземпляри – до 4 метрів. По ширині – 1200 мм граничний варіант, хоча іноді у продажу трапляються й малоформатні моделі 600 мм.

Але найважливіше – це якийсь товщини гіпсокартон. У каталогах ви зможете знайти різноманітні різновиди матеріалу. Найбільш популярні з них:

6 мм . Легко згинаються ГКЛ, що застосовуються при оббивці арок зігнутої форми. Перед монтажними роботами їх попередньо змочують водою для кращої еластичності.

9.5 мм . Середній варіант. Цей вид гіпсокартону краще використовувати для стелі, оскільки занадто важкі листи створюють додаткове навантаження, яке може негативно позначитися на міцності конструкції.

12.5 мм . Велика товщина дозволяє використовувати гіпсокартон для оббивки стін та перегородок.

Поради щодо вибору ДКЛ

Коли ви визначитеся з видом, товщиною, виробником гіпсокартону і наважитеся здійснити покупку, зверніть увагу на ряд факторів:

Якість . Картонні стінки не повинні відшаровуватися від гіпсового осердя, навіть на зрізах або закруглених ділянках.

Транспортування . Краще довірте доставку ГКЛ продавцю, оскільки в результаті самостійного перевезення можна зламати плити.

Вартість . Не заощаджуйте. Неякісний гіпсокартон, використаний при оббивці перегородок, стін або стель призведе до невтішних результатів та додаткових витрат.

Гіпсокартонні листи – це матеріал із широкими можливостями. Щоб результат радував вас довгі роки, підходьте до вибору продукту з відповідальністю та довіряйте лише перевіреним продавцям!

Похожие страницы: