Як покупець повинен перевірити вторинну квартиру?

Основне завдання перевірки

При покупці квартири перевіряти потрібно як саму нерухомість, так і її власника, тобто продавця. Основне завдання - виявити обставини, які в майбутньому можуть привести до того, що Ваша угода купівлі-продажу або попередні угоди з цим житлом виявляться недійсними. Як підсумок - цілком можливо, що Ви, навіть вже як повноправний власник, можете втратити купленої квартири.

Хотите купить квартиру в хорошем районе, на сайте http://krkv.com.ua/ вы можеье ознакомиться с ЖК Квартал Крюковщина и выбрать себе отличную квартиру в новостройке.

к перевірити квартиру?

1. Вивчіть правовстановлюючі і правоподтверждающие документи на квартиру.

Право власності може підтверджуватися різними документами залежно від дати проведення операції.

Якщо квартира придбана до 15 липня 2016 року, то право власності підтверджує свідоцтво про державну реєстрацію. Якщо з 16 липня до 31 грудня 2016 року - виписка з Єдиного державного реєстру прав (ЕГРП). Після 1 січня 2017 року право власності засвідчують виписка з Єдиного державного реєстру нерухомості (ЕГРН).

Правовстановлюючі документи - це ті, що перераховані в якості підстав права в свідоцтві, виписці ЕГРП або ЕГРН. Це може бути договір (купівлі-продажу, міни, участі в пайовому будівництві, дарування і т. П.); свідоцтво про право на спадщину; шлюбний договір; договір передачі в порядку приватизації та інші.

На що звернути увагу? Перш за все перевірте відповідність адреси квартири, інформацію про власника, площа квартири, номер запису в реєстрі прав, наявність особливих умов і обмежень у використанні.

2. Звірте ці дані з даними, зазначеними в базі Росреестра. Для цього зробіть запит на цій сторінці .

3. Перевірте відсутність обтяжень : іпотеки, арешту, заборони на операції в базі Росреестра (за тим же запитом).

4. Запитайте актуальну виписку з ЕГРН на папері.

За нашою практикою, дані в загальнодоступній електронній базі Росреестра не завжди оновлюються вчасно і відповідають дійсності, тому необхідно запросити актуальну виписку з ЕГРН на паперовому носії. Це можна зробити в будь-якому МФЦ. Термін виготовлення - трохи більше тижня в залежності від регіону.

5. Запитайте у власника виписку з будинкової книги.

Це робиться для того, щоб дізнатися, хто зараз зареєстрований в квартирі за місцем проживання. Дана виписка буде потрібно і для реєстрації переходу права власності.

Бувають випадки, коли особа, яка має право на проживання в квартирі, тимчасово вибуло і не перебуває на реєстраційному обліку. Це означає, що така людина збереже право проживання і при зміні власника житла, але ви не знайдете інформації про нього у виписці з будинкової книги. Тому необхідно отримати архівну виписку з будинкової книги, де будуть вказані всі особи, які мають право проживання на даній площі. Таку виписку може запросити тільки власник.

6. Запитайте документи технічного обліку : технічний паспорт або поверховий план з експлікацією. Ці документи дозволять зрозуміти, чи була в квартирі проведена перепланування, узаконена вона чи ні.

Похожие страницы: