Сухий пайок

Боєздатність кожного окремого бійця залежить від його морально-вольових якостей, навичок поводження зі зброєю і бойовою технікою, а також фізичної підготовки. Однак не менш важливо і постачання військовослужбовців - на порожній шлунок багато не повоюєш. Від харчування на передовій залежить не тільки фізичний стан солдата, а й його бойовий дух.

  • Вы можете купить индивидуальный рацион питания армейский военторг актуальное наличие по самой выгодной цене

Ідеальним способом харчування для солдата є свіжа гаряча їжа, що складається з декількох страв, приготована на польовій кухні. Однак не завжди це можливо, і на цей випадок в армії передбачено сухий пайок або індивідуальний раціон харчування (ІРП), саме так він називається офіційно. Сухпай - це набір продуктів, призначений для харчування військовослужбовців в тих випадках, коли приготувати свіжу гарячу їжу немає можливості. Говорячи іншими словами, сухпай - це їжа для польових умов.

Сухий пайок може бути розрахований на один прийом їжі або ж на харчування людини протягом одного дня. В даний час питання харчування бійців приділяється багато уваги в будь-якій армії. ІРП розробляються на основі серйозних наукових досліджень і проведених випробувань. Сухий пайок армії не є винятком. Сухпай відмінно збалансований за вмістом білків, жирів і вуглеводів, а також має необхідну калорійність. Вона вирахувана виходячи з енерговитрат військовослужбовця для конкретної ситуації. Наприклад, сухий пайок «гірський» має більш високу калорійність у порівнянні зі звичайним армійським ІРП.

До речі, згідно з російським нормам, безперервне харчування особового складу ІРП не повинно перевищувати семи діб.

Індивідуальний раціон харчування повинен відповідати досить жорстким вимогам, в першу чергу це відноситься до складу продуктів, які входять в ІРП. Сухий пайок повинен:

Довго зберігатися. Тобто, в його склад не повинні входити продукти, які швидко псуються: майонези, свіжі фрукти, необроблене м'ясо і т. Д.

Містити продукти, вже готові до вживання або ті, які можна легко і швидко приготувати.

Бути легкозасвоюваним. Тобто, до складу ІРП повинні входити продукти, які не викликають травних розладів або алергій.

Мати зручну і надійну упаковку, яка навіть в польових умовах досить захищала продукти від впливу води, бруду, механічних пошкоджень. Крім того, упаковка повинна бути зручна для прийому їжі бійцем.

Мати збалансований харчовий склад і повністю забезпечувати потреби людини в калоріях і основних поживних речовинах і вітамінах.

Це основні вимоги до сучасного ІРП в будь-якій армії, крім того, сьогодні велика увага приділяється і смаковими якостями сухого пайка.

Похожие страницы: