Шланги для газового зварювання - пристрій і експлуатація

У зв'язку з тим, що правила безпеки забороняють розміщувати в безпосередній близькості біля місця ведення зварювальних робіт балони, генератори газів, існує необхідність у зручній системі подачі цих газів. Для цієї мети застосовують шланги для газового зварювання й зроблені за спеціальною технологією і призначені для подачі одного з видів зварювальних газів або рідин.

Вы можете купить кислородный шланг отвечающий всем стандартам.

Класи зварювального шланга і їх характеристики.

Сучасна класифікація поділяє всі шланги для ведення зварювальних робіт на три класи:

Клас 1. Шланги призначені для подачі горючих газів, відрізняються наявністю суцільної червоної смуги або повністю мають такий колір. Такі шланги призначені для транспортування пропану, ацетилену та інших горючих речовин в газоподібному стані. Вони розраховані на роботу при надмірному тиску до 6,3 атмосфер.

Клас 2. Шланги цього класу застосовуються для подачі горючих рідин, таких як гас, бензин, уайт-спірит, сумішей подібних рідин. Шланги мають жовтий колір або таку смугу по всій довжині. Допустимий робочий тиск 6,3 атмосфери.

Клас 3. До нього належать кисневі шланги синього кольору, здатні

працювати при тиску до 20 атмосфер.

Всі шланги мають внутрішній діаметр від 6,3 до 16 мм, випускаються в двох виконаннях:

Шланги для помірного клімату, можуть застосовуватися при температурі навколишнього повітря від -30 до +70 градусів.

Зварювальні шланги для холодного клімату витримують температуру від -55 градусів, верхня межа той же.

Продукція продається бухтами, що містять до 100 метрів шланга.

Конструкція газових шлангів.

Вони являють собою багатошаровий виріб здатне працювати з агресивними речовинами, що знаходяться під тиском. Конструктивно шланги складаються з наступних шарів:

Внутрішня частина шланга виготовлена з чорної технічної гуми, стійкої до впливу проходять по ній газів або рідин.

Поверх внутрішнього шланга накладається один або кілька (в залежності від виробника) шарів нитяного каркаса, що підвищує міцність виробу.

Верхній шар шланга також гумовий. Останнім часом не застосовують нанесення маркованої смуги, замість цього використовується верхнє гумове покриття, яке має необхідний колір повністю. Застосовувана гума повинна бути морозостійкої, призначеної для роботи в певних умовах.

Подібна конструкція забезпечує безпечну експлуатацію вироби.

Правила експлуатації шланг для газового зварювання.

Згідно з вимогами техніки безпеки шланги для газового зварювання повинні експлуатуватися при дотриманні наступних умов:

Всі шланги повинні застосовуватися для подачі до пальника тільки того газу, для якого призначені.

Перед введенням в експлуатацію шланги необхідно продути повітрям для видалення тальку, при цьому повітря не повинен містити домішок масел. Після цього шланги промиваються робочим газом.

Довжина газових шланг повинна становити не менше 9 м, максимальний розмір становить 30 м, в крайніх випадках, при вирішенні керівництва підприємства дозволено збільшити довжину до 40-50 м.

Шланг може стикуватися по довжині не більше ніж з 3 шматків, всі з'єднання повинні виконуватися за допомогою проміжних пристосувань і хомутів.

При прокладанні лінії не можна допускати перегину, перекручування шланг, доцільно застосовувати спарені шланги.

Під час роботи необхідно стежити за станом шланга, охороняти його від пошкоджень.

Технічне обслуговування шланг для газового зварювання.

Газові шланги повинні постійно піддаватися профілактичним оглядам і перевірці технічного стану.

Зовнішній огляд проводиться кожного разу перед початком роботи. Перевірятися цілісність шланг, якість з'єднань.

Щомісяця необхідно піддавати випробуванням надлишковим тиском. При цьому для кисневих шланг величина тиску становить 20 атмосфер, а для ацетиленових 5 атмосфер. Для цієї мети застосовують азот або стиснене повітря.

Кожен квартал все шланги повинні пройти огляд. У нього входить зовнішній огляд, випробування надлишковим тиском газом (10 атм.) І гідравлічні випробування. Для цієї мети в шланг нагнітають воду під тиском 30 атм.

Всі виявлені дефекти повинні негайно усуватися, експлуатація шланг для зварювання, хто не пройшов якусь перевірку не допускається. Для забезпечення виконання всіх заходів практикується закріплення кожного комплекту шланг за конкретним газозварником, що відповідає за їх технічний стан.

Сучасні шланги для газового зварювання і різання дозволяють транспортувати робочі гази до місця веління зварювання найзручнішим способом. При правильній експлуатації вони забезпечують безпечні умови роботи.

Похожие страницы: