Будівництво будь-якої будівлі, в тому числі і газобетонного, починається з попереднього розрахунку його окремих конструкцій і підрахунку необхідних матеріалів. Газобетон має специфічні властивості, які обов'язково необхідно враховувати при зведенні будинків з його застосуванням. Його щільність набагато менше звичайного, отже, теплопровідність нижче. Зовнішні стіни з газобетону краще зберігають тепло, але гірше витримують механічні навантаження. Будинки з несучими стінами з ніздрюватих бетонів мають один-два поверхи. Велика поверховість вже не рентабельна, тому що доводиться стіни робити дуже товстими для витримування навантаження. У цьому випадку оптимальним варіантом буде каркасна конструкція будівлі.
Купить качественный газоблок вы можете на http://alex-group.com.ua/stenovie-bloki/gazoblok/, здесь представлен широкий выбор.
Попередній розрахунок будинку з газобетону виконується за стандартною схемою: визначаються вихідні геологічні та кліматичні умови (тип грунтів, рівень грунтових вод, глибина промерзання, середні вітрові та снігові навантаження), вибирається вид матеріалів, розраховується потужність окремих конструкцій з урахуванням всіх можливих навантажень з деяким запасом міцності. Наступний крок - калькуляція необхідних будівельних матеріалів.
Газобетонні блоки різних виробників відрізняються за довжиною, ширині і висоті. Підрахунок необхідної кількості блоків з газобетону роблять у такий спосіб: визначають периметр всіх стін, що плануються звести з цих блоків, потім периметр множиться на висоту приміщення. З отриманого результату віднімається площа віконних і дверних прорізів. Кількість необхідних блоків з газобетону тепер визначити легко - необхідно підрахувати площу бічної поверхні одного блоку, потім площа всіх газобетонних стін розділити на бічну площа одного блоку. Отримана кількість не точне. Необхідно внести поправку на можливий шлюб і на прирізку при виконанні кладки стін. Зазвичай необхідно на 5% більше купувати блоків, ніж підраховано.
Приблизний розрахунок будинку з газобетону : блоки розміром 600х300х200 мм мають площу бічної поверхні 0,6х0,2 = 0,12 м2. Периметр будинку, наприклад, становить 32 метри, висота 6,2 метра (32х6,2 = 198,4 м2), за вирахуванням прорізів вікон і дверей загальна площа зовнішніх стін складе 186,16 м2. Кількість необхідних блоків - (186,16 / 0,12) * 1,05 = 1628,9 шт. З округленням отримуємо число 1630. Для внутрішніх простінків калькуляція проводиться за такою ж схемою, тільки розмір блоків у вихідних даних може бути інший.