Які бувають борги на квартирі і як про них дізнатися?
Борги можуть накопичитися за будь-яким комунальним платежам. Про борги перед ТСЖ або КК можна дізнатися в їх бухгалтеріях або з квитанцій за комуналку. Борги по воді, електрики і газу ви легко з'ясуєте, порівнявши показання лічильників і оплачені квитанції. Борги за стаціонарний телефон можуть бути двох видів: абонентська плата і за міжміські переговори. Другий пункт набагато важливіше, так як ці рахунки приходять не відразу, і чи є вони, слід перевіряти на телефонному вузлі. Ще один дуже поширений борг сьогодні - за капремонт. Але його також перевіряють по квитанції.
На нашем портале вы сможете узнать, что думает Эксперт Юрий Мавродиев: застройщики против банкиров - за сбережения украинцев, а так же ознакомиться с другими инитересными статьями.
Втім, найважливіший можливий борг, про який всі забувають, пов'язаний з виконанням умов використання материнського капіталу після виплати іпотеки. Про нього ви можете дізнатися тільки побічно - за графіком погашення іпотеки. На використання маткапіталу може вказувати одноразове дострокове погашення кредиту грошима з Пенсійного фонду. При продажу житла багато продавців думають, що виділять частку дітям в іншій квартирі потім, а зараз можна особливо про це не замислюватися. Це велика помилка. В такому випадку частки повинні бути виділені саме в тій квартирі, при покупці якої використовувався маткапітал.
Для того щоб дізнатися, використовували маткапітал чи ні, необхідно запросити виписку про погашення кредиту і знайти там всі великі погашення, наприклад на суму 400 тисяч рублів. Це як раз і можуть бути кошти Пенсійного фонду.
Які борги переходять на нового власника, а які числяться за старим?
Насправді ніякі борги по квартирі не переходять на нового власника, так як нерухомість не може бути кому-то что-то повинна. Заборгувати може тільки господар: тобто зобов'язання по оплаті виникають з моменту підписання акту-приймання передачі об'єкта. Однак деякі служби вважають, що все починається з моменту переходу права власності. Моя ж думка (і я солідарний з законом) таке: зобов'язання виникають тільки з моменту укладення новим власником договору на обслуговування або поставку ресурсів або послуг. Дуже часто представники ТСЖ намагаються повісити старі борги на нового власника, хоча не мають на це ніякого права. Вони повинні або визнати недоотримані платежі збитками, або стягувати їх через суд з колишнього власника.