Каркас норвезькою: пінополістирол для фундаменту і низькі стелі

В Європі, зокрема, в Норвегії каркасні будинки займають значну частку в приватному будівництві, та й не тільки. Ними користуються довгі роки, передають у спадок, при цьому руйнувань і передчасного зносу, якого побоюються багато білоруських домовласники, практично не зустрічається. У чому особливості технологій норвезького створення каркасних будинків? Тут ви можете знайти приклади проектів одноповерхових будинків .

Для строительства и ремонта профессиональные инстурменты купить Вы можете на нашем сайте по самой выгодной цене.

Неглибокий фундамент

Всупереч частому думку будівельників про те, що фундамент потрібно починати закладати приблизно від рівня земної кори, в Норвегії використовується неглибоко посаджений фундамент. Його особливість - подушка з гравію або каменю, бетонна подушка і ... пінополістиролові блоки по периметру, всередині яких - бетон. Далі - додатковий шар щебеню в фундамент, гідроізоляція і знову пінополістирол, поверх якого вже створюється арматурна сітка і бетонну основу. Завдяки цьому фундамент виходить невисокий, міцний і теплий.

Дерев'яний каркас

Обсяги будинків в Норвегії зазвичай невеликі - як правило, поверх і мансарда. Це дозволяє заощадити на опаленні. Також для зниження витрат на опалення при будівництві передбачається використання гідроізоляції, властивості якої посилюються в міру просування до зовнішньої сторони багатошарової плити. Матеріал обшивки - водостійкий гіпсокартон, поверх якого монтується дерев'яний фасад під забарвлення - з неструганих дошки, яка краще зберігає фарбу, всередині - подвійний шар гіпсокартону. Система «дихаючих» стін не передбачена.

Натуральні матеріали

«Зелене будівництво» тут дуже поширене - замість популярних у нас пластикових вікон використовується дерево. Черепиця - піщано-цементна, рідше - керамічна. Активно використовується установка на даху сонячних батарей (незважаючи на клімат, далекий від ідеального), а на деяких дахах і зовсім .. росте трава - не по недогляд господарів, а як частина системи екобудівництва.

Незважаючи на всю простоту технологій, ремонт таким будинкам не потрібно десятиліттями. У Білорусі вже є приватний досвід будівництва будинків по норвезькому «рецептом».

Похожие страницы: