В даний час сайдинг отримав досить широке поширення, при облицюванні найрізноманітніших будівель, від душа і туалету, до великих промислових об'єктів і торговельних павільйонів. Скрізь він заробив собі бездоганну репутацію, як матеріал практичний, зручний в монтажі, легкий, стійкий до шкідливого впливу навколишнього середовища і володіє досить презентабельним видом. Його легко помити і почистити, а, отже, чистота і акуратність стануть неодмінною характеристикою зовнішнього покриття вашого приміщення після обшивки його сайдингом. А головне, що монтаж його є настільки легким, що здійснити його зможе навіть самий зелений новачок в будівельній справі. Достатньо лише дотриматися ряд простих, але дуже цінних правил, які тут представлені вашій увазі.
Панелі для сайдингу кріпляться до стіни за допомогою оцинкованих профілів підвісами або за допомогою дерев'яних брусів, розташованих один від одного на відстані 30-40 см. Дана конструкція отримала назву решетування і є невід'ємною частиною сайдингового каркаса. Якщо ви збираєтеся закріплювати панелі горизонтально, то напрямок обрешітки повинно бути вертикальним і навпаки.
Обшивка сайдингом починається з закріплення стартового профілю. Він як і звичайні панелі має спеціальну довгасту перфорацію по кромці. Необхідно суворо стежити за тим, щоб саморіз потрапив саме в середину отвору, так як це забезпечить деяку свободу руху панелі. Крім того дуже важливо не докручувати саморіз на 1, 5 мм. Цей запас необхідний, щоб забезпечити вільний простір для розширення панелі при нагріванні. З цією ж метою відстань між секціями сайдингу має бути 0, 5 см, а в зимовий час 1 см. Панелі кріпляться в секцію підтягуванням до моменту характерного клацання.
При монтуванні обрешітки перевагу слід віддати все-таки оцинкованому профілю, так як він довговічний і більш стійкий до впливу навколишнього середовища. Прикріплювати панелі сайдинга доцільніше за допомогою саморізів ніж цвяхами, щоб випадково не пошкодити їх необережним рухом.
Після установки обрешітки при бажанні можна використовувати утеплювач: пінопласт, повсть, мінеральну вату. Потім для гідроізоляції і вітрозахисту прокладають шар спеціальної мембрани.