Світлодіодна друк (LED)
Відгалуженням лазерної технології є світлодіодна друк. Їх відмінність - в джерелі світла. Замість одиночного лазерного променя - ціла лінійка світлодіодів. Кожній точці в лінії відповідає свій світлодіод, тому джерело світла не рухається, на відміну від лазерної технології.
У цьому - перша перевага: менше механіки - вище рівень надійності. Друга перевага - висока швидкість (від 40 сторінок в хвилину). Крім цього, якість друку вище, ніж у лазерного принтера, оскільки крайові спотворення відсутні.
Однак є у світлодіодного принтера один істотний мінус - висока вартість.
Інші види принтерів
Існує безліч інших технологій, з яких-небудь причин не прижилися, або тих, які використовуються тільки в певних сферах. Так, сублімаційні принтери як альтернатива струменевим все-таки не набули поширення в офісних друку, але успішно застосовуються, наприклад, в поліграфії. Вони мають дуже високий рівень передачі кольору і якості картинки.
Барабанні принтери теж вже вийшли з ужитку, хоча швидкість їх роботи була і залишається найвищою серед усіх існуючих друкуючих пристроїв.
Назву свою він отримав завдяки головному елементу - барабану, рівному ширині листа, з рельєфним зображенням букв і цифр.
Барабан обертався, і в момент проходження над листом потрібного символу спеціальний молоточок ударяв по паперу, отпечативая букву або цифру через фарбувальну стрічку. Роздруківки такого принтера впізнавані: їх шрифт схожий на шрифт друкарської машинки, зі «скачуть» буквами.
Пелюсткові (або ромашкові) принтери за принципом роботи схожі з барабанними, тільки набір букв розташовувався на гнучких пелюстках диска, що обертався.
Потрібний пелюстка притискався до фарбувальної стрічці і папері, залишаючи відбиток. Отримати кольоровий відбиток можна було, поставивши стрічку іншого кольору.
За історію свого розвитку принтери були не тільки барабанними і ромашковий, а й кульовими, гусеничними, ланцюговими. Відрізнялися вони принципом дії, але, як видно, жоден з них не став широко поширений. Свої перші місця в рейтингу популярності на сьогоднішній день займають більш «розумні» пристрої: струменеві і лазерні.
Як вибрати принтер
Правильно вибрати принтер - завдання, в загальному, досить складна. Але можна вирішити. Просто потрібно визначитися, для яких цілей Вам потрібно принтер.
Офісний або домашній?
Взагалі, різниця між «домашнім» і офісним принтером - в обсягах друку.
Зазвичай користувачеві, навіть якщо він роздруковує «багато», вистачає 400-500 сторінок в місяць. В офісі цей обсяг може бути в десятки разів більше.
Тому «лазерники» (як і светодіоднікі, до речі) частіше вибирають для офісу, а «струйники» - на робочий стіл вдома. При необхідності великого обсягу друку в домашніх умовах встановлюється СНПЧ.
Купівля в цілому може обійтися порівняно недорого - від тридцяти до ста доларів.
якість друку
Взагалі, якість друку - параметр досить неоднозначний. Часто він визначається за принципом «подобається - не подобається», а про смаки, як відомо, не сперечаються. Однак є і об'єктивна характеристика - дозвіл (dpi). Саме від нього залежить, наскільки чіткою вийде роздруківка.
Стандартними дозволами (в межах офісного друку) є: 600, 1200, 2400 пікселів на дюйм. Чим більше тим краще.
Але все ж не варто гнатися за цим параметром - практично всі сучасні моделі відрізняються високою роздільною здатністю.
вартість друку
Вибираючи принтер, слід орієнтуватися не тільки на вартість самого пристрою, але і на вартість його обслуговування надалі.
Якщо Ви плануєте друкувати не багато, і при цьому хочете заощадити на папері і витратних матеріалах, можна вибрати недорогу модель принтера з невеликим обсягом можливого навантаження.
Для тих, хто планує друкувати багато, більш розумним буде варіант дорогого принтера з досить великою місячної навантаженням і дорогими (але економічними в роботі) витратними матеріалами.
Взагалі, як показує практика, при виборі принтера діє одна закономірність: чим дорожче принтер, тим нижче вартість друку. Але це вірно лише тоді, коли мова йде про базовій комплектації, без «наворотів».
Ціна може бути «накручена» за рахунок додаткових пристроїв на зразок пам'яті, пристрої двостороннього друку, додаткові лотки для паперу і інших можливостей, які, до речі, не завжди виявляються дійсно потрібними і корисними.
Істотно збільшує ціну принтера бездротової спосіб з'єднання.
Безумовно, дорожче (причому в рази) буде коштувати багатофункціональний пристрій (БФП). Однак, маючи на меті придбати принтер, сканер і ксерокс в одному, добре подумайте, чи дійсно Вам потрібні всі три функції.
З приводу цін слід сказати ще ось що. На щастя покупця, конкуренція серед виробників досить висока. А це означає, що безпідставно завищувати ціни вони не можуть собі дозволити.