Як обрати електрочайник

Напевно, зараз важко знайти будинок або квартиру, де не було б електричного чайника. Насправді це зручно - швидко, безпечно, естетично. Але є і мінус - термін користування цього домашнього приладу в побуті - не більше 5 років. І ось прийшов час вибирати. З чого ж почати? Вся проблема в тому, що ми вибираємо цей важливий домашній прилад за зовнішнім виглядом.

Більш просунуті користувачі можуть поцікавитися обсягом і потужністю чайника, тобто як швидко він накип'ятити воду. І яке ж наше розчарування, коли наша нова покупка на другий день користування починає погано пахнути, протікати, а в зовсім поганому випадку - вибивати електрику. У минулому році Інспекція з питань захисту прав споживачів оштрафувала деякі з приватних торгових мереж на 1 мільйон рублів за торгівлю «отруйних» і пожежонебезпечних чайників.

Як же не помилитися і зробити правильний вибір? Спробуємо розібратися. Массмаркет на сьогоднішній день нам пропонує кілька варіантів електричних чайників. -

Електрочайники, зроблені зі скла. Мабуть, найбільш екологічні, оскільки не псують смак чаю, тому що ніяк не впливають на смак води. Крім того, чайники зі скла набагато «живучі» в побуті своїх «родичів» із пластику або металу - такий чайник при акуратному використанні прослужить вам від 5 а часом і до 10 років. Якщо, звичайно, ви не упустите його на підлогу.

Електрочайники із пластику вигідні тим, що можуть конкурувати з побратимами по ціні. Та й по вазі вони однозначно легше металевих або скляних приладів. Але пластик теж буває різний. Більш якісний - полікарбонат. А ось якщо від чайника йде різкий неприємний запах, то в складі пластику однозначно присутній формальдегід. Ця речовина при кип'ятінні потрапляє в воду, звідси і неприємний смак у майбутніх напоїв. Більш того, формальдегід дуже небезпечний для здоров'я людей, за останніми даними вчених-дослідників, ця речовина викликає онкологічні захворювання в організмі людей. Термін використання такого чайника - не більше 2-х років.

Електрочайники з металу досить надійні в побуті, вони не так крихкі, як скляні, і не так шкідливі, як пластикові. Проте є ймовірність обпектися об гарячу поверхню такого чайника. Крім того, в такому чайнику не можна залишати воду на ніч, щоб уникнути накопичення оксиду заліза. Чайник з металу прослужить вам від трьох до п'яти років.

Вважається, що швидше за все вода остигає саме в металевому чайнику, а найдовше температуру тримає електрочайник зі скляним корпусом. Зверніть увагу на кабель з метою пожежної безпеки. Якісний кабель має маркування заводу-виготовлювача на самому дроті. При виборі електрочайника в магазині, відкрийте кришку і принюхайтесь до нутрощі чайника - різкого запаху хімії бути не повинно. Щоб уникнути неприємностей, рекомендуємо купувати дані предмети побуту в спеціалізованих магазинах з наявністю сертифікатів якості на продукцію.

Якщо вибір зроблено і ви стали щасливим володарем цього приладу, насамперед, прийшовши додому, прокип'ятіть воду близько двох разів, щоб позбавити внутрішню поверхню чайника від пилу і інших заводських забруднень. Який нагрівальний елемент вибрати - дисковий або спіральний, який обсяг чайника вибрати - маленький для економії електроенергії або великий - для затишних посиденьок великої родини, вибір за вами.

Сподіваємося, що наші корисні поради допоможуть вам сприяння у виборі, і без консультації продавців магазинів. І нехай ваші чайні церемонії будуть добрими і солодкими, а чаювання - світлими моментами у вашому житті.

Похожие страницы: