Страховка авто в Україні

Страховка авто в Україні та її основні особливості

Страховка АвтоВей Україні є одним з основних видів захисту майнових інтересів, який характеризується високою актуальністю в наш час. У зв'язку з тим, що використання автотранспорту супроводжується багатьма ризиками, автострахування є досить популярним продуктом серед юридичних і фізичних осіб.

З огляду на соціальне значення такої послуги, особливо в контексті обов'язкового страхування, сьогодні в багатьох країнах світу премії з автотранспортного страхування займають найбільшу питому вагу в загальній структурі страхових премій.

  • Лучшая автоцивилка купить по минимальным тарифам, скидки, бесплатная доставка по Киеву и Украине, выбор страховой компании на самых выгодных условиях

Автострахування: обов'язкове і добровільне

Перед тим, як оформити страховку автомобіля, потрібно детально вивчити пропозиції страхових компаній і їх умови. У кожного страховика автострахування може відрізнятися ціною (в залежності від стані машини, досвіду водія і ін.), Можливістю купити поліс онлайн, застрахувати виїжджають за кордон і т.п.

Страховка машини: обов'язкове страхування ОСАГО

Найбільш популярним серед видів автострахування є страхування відповідальності, яке набуває обов'язкову форму в більшості країн світу.

ОСАГО (в народі називається «автоцивілка») - поліс обов'язкового характеру, без якого заборонено експлуатувати автомобіль на території України. Автострахування такого типу являє собою звід єдиних правил для всіх вітчизняних страховиків.

Крім правил страхування, чітко регламентовані і максимальні суми виплат:

50 тисяч гривень - за шкоду, заподіяну майну;

100 тисяч гривень - за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю потерпілого.

Розрахунок вартості страховки такого виду здійснюється з урахуванням термінів дії договору, типу застрахованого об'єкта, водійського стажу, місця реєстрації та кількості водіїв, згаданих в угоді.

Автостраховка ОСАГО буває трьох типів:

Страхування машини і всіх її водіїв.

Страхування певного авто і одного водія.

Страхування певного об'єкта і декількох певних водіїв.

За бажанням автовласника страхову угоду може бути укладено на 15 діб або 1 рік. Щоб розрахувати, скільки коштує обраний тип полісу, на сайті кожної страхової компанії є онлайн калькулятор.

Добровільне страхування КАСКО

Щоб збільшити страхові виплати, можна додатково оформити автокаско. Затребуваність такого страхового продукту пояснюється недостатністю суми компенсації за полісом добровільного страхування. Україна, як і весь світ, потроху змінює культуру захисту власних інтересів.

Страховка для машини КАСКО оформляється в двох варіантах в залежності від побажань клієнта:

повне (автомобіль захищений від будь-яких ризиків);

часткове (виключаються певні ризики, наприклад, від угону, пожежі і т.п.).

Необхідно відзначити, що повна добровільна страховка машини, незважаючи на високу вартість, більш вигідно щодо виплат страхових сум. При виборі часткової форми, необхідно уважно вивчати договір, особливо пункти, що передбачають певні обмеження.

Страхування авто від нещасного випадку

Подібна автомобільна страховка поки не знайшла особливої популярності в нашій країні. Система такого страхування передбачає два типи договорів, від чого залежать ціни поліса:

захист окремо передніх і задніх сидінь;

захист всього салону.

При цьому виплати здійснюються пропорційно кількості постраждалих.

Зелена карта для виїзду за кордон

Якщо автомобіль буде перетинати кордони України, водій повинен придбати спеціальний тип полісу - «Зелену карту».

«Зелена карта» - це своєрідний аналог обов'язковому страхуванню автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ). З єдиною відмінністю - поліс діє за межами України і охоплює більше 40 країн, де діють єдині умови страхування.

Набутий поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності «Зелена карта» гарантує відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок ДТП за межами України з вини власника цього поліса.

Простими словами суть зеленої карти така. Якщо українець став винуватцем ДТП на території однієї з країн, яка входить в список вище згаданих 40 членів системи (наприклад, Польщі), український страховик, який продав йому поліс, зобов'язаний відшкодувати поляку завдану шкоду.

Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового затверджуються Моторним (транспортним) страховим бюро України і залежать від:

території страхового покриття (по типу поліса);

типу транспортного засобу;

терміну страхування.

Ліміт відповідальності залежить від правових норм країни, на території якої стався страховий випадок.

Термін страхування - від 15 діб до року.

Вітчизняні страхові компанії реалізують два типи полісів «Зелена карта»:

«Вся система» - поширюється на території всіх країн-членів міжнародної системи «Зелена карта».

«Білорусь, Молдова, Росія» - поширюється виключно на поїздки в ці країни.

Похожие страницы: