Дерев'яні лати під сайдинг
Якщо немає можливості використовувати металеві обрешітку, на дачі можна використовувати дерев'яну обрешітку. Підійде будь-яка суха деревина. Вологість деревини повинна бути 12-15%. Сиру і свіжу деревину краще не використовувати, тому що вона почне висихати і як її поведе ні кому не відомо. А слідом за нею може повести і сайдинг.
Не варто кріпити сайдинг прямо до стіни. В цьому випадку погіршується рух повітря, можливе утворення цвілі або грибків. Необхідність обрешітки під сайдинг обумовлена і тим, що не всі стіни рівні. Нерівна стіна призводить до вигину панелей сайдинга і неможливості якісного монтажу.
Спершу обробіть дерев'яну обрешітку вогне-біо захистом - будь-який на ваш розсуд. Бажано обробити і стіни дерев'яного будинку. Крок обрешітки під сайдинг становить 30-40 см, а в районах з особливо сильними вітрами крок можна зменшити до 20см. Глибина обрешітки залежить від того, робите ви обшивку будинку з утеплювачем або без.
Кріплення дерев'яної обрешітки виробляється безпосередньо до стіни будинку цвяхами або саморізами в залежності від товщини обрешітки і звички майстра.
Утеплювач під сайдинг, пароізоляція
Якщо ви робите монтаж сайдингу з утепленням стін будинку, то спершу потрібно затягнути будинок пароізоляцією (Майстер В), потім закріпити обрешітку. Потім між латами помістити теплоізоляцію - утеплювач під сайдинг, наприклад, Роквул Лайт Баттс 50мм, а потім укрити все вітро-ізоляцією (Майстер А) і вже тільки після цього робити монтаж сайдингу. Чим товщі утеплювач під сайдинг, тим краще теплоізоляція і взимку і влітку.
Якщо у вас утеплювач всередині стіни - каркасний будинок (сендвіч, комбіновані матеріали), то стіну будинку потрібно захистити пароізоляцією, потім закріпити обрешітку, на яку кріпити сайдинг.
Нагадаємо, що панелі сайдинга практично не створюють теплового захисту. Їх головне завдання - захистити будинок від вітру, дощу і снігу.
Матеріали для захисту можна використовувати будь-які, не обов'язково ці. Даний вибір заснований просто на особистому досвіді.
кріплення сайдинга
Сайдинг схильний тепловому розширенню. Під впливом температури сайдинг «гуляє». Для компенсації цього ефекту між сайдингом і капелюшком саморіза (цвяха) потрібно залишати невеликий зазор в 1-2мм. Щоб забезпечити найкращий поздовжній хід сайдингу, кріплення сайдинга до стіни намагайтеся робити перпендикулярно і ближче до центру кріпильного отвору в сайдинге. Щоб мати можливість швидко і без втрат виправити помилки, кріплення сайдинга краще виробляти саморізами. Вивернув і переробив! Крім цього ще може знадобитися кріплення для теплоізоляції, що направляють, куточків тощо. Ось тільки деякі види.