Пінопласт - це матеріал, що отримується шляхом спінювання полімерів парами легкокипящих вуглеводнів.
У будівництві широко застосовується полістирол пінопласт - пінополістирол, його чарункова структура перешкоджає конвекционной передачі тепла, що дозволяє значно зменшити товщину фундаментів і несучих конструкцій без погіршення функціональних якостей.
Утеплення стін пінопластом - ефективний спосіб зниження вартості будівництва і скорочення експлуатаційних витрат житлових і промислових будівель.
Основні переваги утеплення стін пінопластом
Використання пінопласту як утеплювач стін має такі переваги:
- знижуються витрати на будівництво;
- завдяки довговічності пінопласту збільшується термін експлуатації огороджувальних конструкцій;
- скорочуються витрати на енергоносії;
- пінопласт легко обробляється, при монтажі не потрібні спеціальні інструменти і механізми;
- в процесі обробки пінопласту не утворюється пил, волокна, не виділяються шкідливі речовини;
- до складу пінопласту входять антипірени - речовини, що утрудняють горіння.
Пінопласт зберігає стіни сухими і теплими
Численні дослідження показали, що більше 70% втрат тепла відбувається через огороджувальні конструкції, з них не менше половини припадає на стіни.
Утеплення пінопластом дозволяє зберегти більшу частину теплової енергії і зрушити точку роси - температуру утворення конденсату - до зовнішніх сторонам стін, тобто запобігти їх намокання і подальше руйнування.
Застосування пінопласту дає можливість перемістити точку роси всередину теплоізоляційного шару, тим самим максимально підвищити ефективність утеплення і продовжити термін служби несучих конструкцій.
вартість утеплення
Теплопровідність пінопласту становить 0, 032-0, 036 Вт / м * К, що на 60% нижче, ніж у мінеральної вати. Це дозволяє зменшити товщину теплоізоляційного шару і знизити витрати на утеплювач.
При використанні пінопласту і мінеральної вати орієнтовна вартість теплоізоляції становить 325 руб. / Кв. м і 585 руб. / кв. м відповідно.
Чи шкідливий пінопласт
Пінопласт найбільш безпечний з усіх існуючих утеплювачів - він на 90% - 95% складається з повітря і не містить єднальних фенолформальдегідних смол.
На відміну від мінераловатних утеплювачів пінопласт не розпилює мікрочастинки і не є алергеном.
При нагріванні пінопласт виділяє стирол, але в звичайних умовах його концентрація вкрай мала і не перевищує встановлену ГДК.
пожежонебезпека пінопласту
Незважаючи на те, що до складу пінопласту входять антипірени - речовини, що підвищують вогнестійкість, матеріал може підтримувати горіння.
Залежно від марки пінопласти мають групу горючості від Г1 (слабо горючі матеріали) до Г4 (сильно горючі матеріали).