​Івано-Франківськ: чарівність і консерватизм.

Івано-Франківськ: чарівність і консерватизм.

Івано-Франківськ багато хто розглядає як транзитну точку на шляху в Карпати, а саме місто часто виявляється обділеним увагою. І дуже даремно - у Станіслава (саме так місто називалося раніше) є свій шарм, і він безумовно заслуговує того, щоб його відвідати. В останні роки імідж у Франика (а так його називають місцеві жителі) склався неоднозначний. З одного боку, тут дуже активна спільнота, яке з ентузіазмом розвиває місто і робить його більш модним, зручним і красивим. З іншого боку - історично так вийшло, що населення тут дуже консервативне і цілком здатне пройти центральними вулицями з маршем проти «понаїхали», а мер відкрито виступає за заборону абортів.

Все интересные и главные события в Ивано-Франковске собраны на портале franyk.city и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.

Для простого туриста Івано-Франківськ - тихий, милий, цікаве місто, в якому можна спокійно (і дуже недорого) провести літні вихідні.

дорога

З Києва до Івано-Франківська найкраще добиратися залізницею - протягом дня є кілька поїздів, як нічних, так і Інтерсіті. Плацкарт коштує близько 150 гривень, купе - до 250, Інтерсіті - 350-800 гривень залежно від класу. Є також безліч автобусів, але відстань між містами досить велика, і не в будь-якому автобусі його буде зручно долати.

Важливо враховувати, що влітку, особливо якщо мають бути «довгі» вихідні, купити квитки в останній момент може бути проблематично, так що краще потурбуватися про це заздалегідь.

атмосфера

Хоча Івано-Франківськ часто порівнюють зі Львовом, він скоріше нагадує невеликі провінційні польські містечка. Тут немає львівської «вилізанності» і нестримного прагнення перетворити центр в атракціон для туристів. Але зате безумовно є шарм, а в повітрі розлиті спокій і розслабленість. Особливо добре це відчувається, якщо приїжджаєш рано вранці - місто ще спить, і можна оцінити його атмосферу без суєти. Кому-то тут не вистачить яскравості, але хтось, навпаки, оцінить скромна чарівність.

пам'ятки

Засновником Івано-Франківська вважається Анджей Потоцький, польський магнат, який жив в 17 столітті. Тому багато визначних пам'яток міста пов'язані з його ім'ям. Одна з перших - це Колегіальний костел, усипальниця родини Потоцьких. Сьогодні в костелі розташувався художній музей, в якому, крім основної експозиції, присвяченій Прикарпаттю, також проходять і тимчасові виставки сучасного мистецтва. Історичний інтерес міг би представляти палац Потоцьких, але зараз він закритий для туристів. Будемо сподіватися - тимчасово.

Похожие страницы: