У наші дні навіть у самих непоказних будівель з'явився шанс придбати виразну зовнішність. Більш того, дерев'яні будинки тепер приміряють кам'яні одягу, а каркасні котеджі не відрізниш від цегельних особняків. Подібні перевтілення стали можливі завдяки появі дивного декоративного матеріалу - штучного каменю. Правда, щоб новий «костюмчик» виглядав як влитий, потрібно дуже постаратися. А для початку уважно прочитати інструкцію виробника.
Штучний (декоративний) камінь являє собою суміш цементу, кварцового піску, наповнювачів, активних добавок і фарбувальних пігментів. Іншими словами, це самий що ні на є бетон, але бетон особливий. Матеріал достовірно імітує всілякі гірські породи, різні види цегляної кладки, а також складні елементи художнього декору. При цьому, на відміну від натуральних аналогів, він не створює серйозної додаткового навантаження на стіни і, як наслідок, на фундамент будинку. До того ж у штучного каменю досить злагідний характер. Їм можна облицьовувати практично будь-які стіни. Після відповідної підготовки, зрозуміло. І, нарешті, при всіх естетичних і технічних перевагах штучний камінь обходиться помітно дешевше природного прототипу.
Успіх матеріалу базується на якості компонентів і сучасної технології виготовлення. У кожного виробника є свої фірмові рецепти. Напевно можна сказати лише одне: штучний камінь виготовляють методом вібролиття в гнучких формах. Підготовлену суміш ущільнюють на вибростоле, а потім направляють в сушильні камери з підвищеною температурою і вологістю. В результаті отримують вироби з бездоганною геометрією, які за деякими показниками не тільки не поступаються природному каменю, але навіть перевершують його.