Облицювання стін будинку диким каменем (фото, відео
Цей оригінальний природний матеріал затребуваний в дизайні як приватних, так і громадських інтер'єрів. Робота з каменем вимагає грамотного обігу та обліку фізичних характеристик: деякі породи активно вбирають вологу і змінюють під її впливом забарвлення, другі важко піддаються різанні і сильно кришаться в процесі обробки, а треті швидко стираються, але відновлюють структуру після шліфування. Вибираючи для ексклюзивної обробки котеджу натуральний камінь, необхідно орієнтуватися на кінцеву мету - створити міцне функціональне покриття або зробити акцент на його декоративні властивості.
Переваги кам'яного облицювання:
- природна, багата на відтінки текстура;
- відмінні можливості для дизайну інтер'єру;
- довговічність і простота догляду;
- хороша звукоізоляція.
Типи гірських порід в залежності від походження
Всі натуральні камені можна розділити на групи:
- осадові (до них відносять піщаник, вапняк, травертин);
- метаморфічні (в цю групу входить мармур, кварцит, сланець);
- вулканічні (класичний представник - граніт).
вапняк
Популярна осадова порода білого, сірого, коричневого відтінку. Довговічний матеріал з однорідною структурою і низьким відсотком водопоглинання. Застосовується в будівництві будівель, зовнішніх сходів, оздоблення фасадів, цоколів. У дизайні з нього виготовляють підвіконня, стільниці, колони, обробляють стіни, підлоги, дверні прорізи, каміни, ванні кімнати.
Вапняку можливо надати складний рельєф, прикрасити різьбленням. Красиво виглядають з цього матеріалу балясини, пілястри, колони. Він легко піддається обробці і дозволяє створювати тонкий і витончений декор на своїй поверхні, залишаючись таким же міцним.
Шорстку фактуру вапняку активно використовують при елітної обробці будинків в мінімалістському стилі, штучно зістарений камінь прекрасно доповнить класичний дизайн або кантрі. Підлоги, виконані з цього природного каменю, красиво підкреслять текстури і колірну гамму будь-якого інтер'єрного оточення.