Фішка Тернополя

Іноді в Тернополі влаштовують виставки, а ще в приміщенні знаходяться школа греко-римської боротьби і ресторан. Поблизу замку, на узвишші над ставком помітна оборонна Воздвиженська церква - найстаріший храм Тернополя. Його масивна дзвіниця побудована в 1627 році.

Водні процедури

Але фішка Тернополя - не архітектура, а величезний рукотворний ставок, який раніше називали Комсомольським.

Все интересные и главные события в Тернополе собраны на портале ternopil.eu и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.

У теплий сезон з 12.00 до 20.00 відходять прогулянкові теплоходи. А ось рибалки чергують на озері цілий рік: тут водяться коропи, соми, щуки. Іноді на озері проводяться змагання з водно-моторним видів спорту, а щорічно на початку вересня тут проходить «Тернопільська Озеряна»: фанати бігу підтюпцем здійснюють марш-кидок навколо ставка.

Водний тролейбус. За Тернопільському озеру туристів катають два теплоходи з унікальною історією. «Герой Танцоров» 1963 випуску названий на честь артилерійського командира часів Другої світової. У «минулому житті» він називався «Заліщики» і возив пасажирів по Дністру від Старої Ушиці до Мельниці-Подільської. На радість техноманів, під час реконструкції 2005 роки замість ходової рубки на теплоході встановили кузов тролейбуса «Шкода». З літа 2011 року по озеру курсує ще один раритет 1960-х - теплохід ПТ-50 «Капітан Парій». Судно затонуло, потім довго іржавіло на березі, а в 2009 році капітан Тарас Парій відновив його, назвавши своїм ім'ям.

На галасливій вулиці Руській варто архаїчна церква Різдва (1602-1608 рр.). На оборонний характер храму натякають вікна-бійниці і двометрова товщина стін. За переказами, в храмі молився Богдан Хмельницький. Кілька сот метрів відділяють церква Різдва від Микулинецького кладовища (1840 рік). Тут чимало надгробків і склепів XIX століття - такі місця люблять готи і обчітавшіеся вампірських саг дівчата. З іншого боку вулиці - запущене іудейське кладовище.

Старої забудови в Тернополі мало, але є: на бульварі Шевченка, вулицях Руській, Сагайдачного, Франко, Чорновола та Валовий можна зустріти еклектичні будівлі межі XIX-ХХ століть. Серед збережених довоєнних споруд - колишній престижний пансіонат сестер-йозефіток (1904 рік, зараз - прокуратура), офіцерське казино (міськрада) і Австро-Угорська банк (Нацбанк).

Похожие страницы: