Альтернативна угода: як це працює?

Мало хто знає, але більша частина покупок на ринку вторинного житла - це альтернативні угоди. Простіше кажучи, продаж однієї квартири і купівля іншої, з'їзд, роз'їзд, багатоступінчастий обмін за участю трьох-шести, а іноді і більшої кількості власників.

Купить квартиру в новостройке по акции вы можеет на tradicia.kiev.ua/ru/conditions/actions/ от компании Интеграл Буд.

Ось п'ять речей, які потрібно знати кожному, хто збирається брати участь в альтернативну операцію.

1. Кому підходить альтернативна операція?

Два власника, які домовилися про те, що хочуть обміняти квартири, можуть підписати договір міни, і це не буде альтернативної угодою. Але на практиці таких договорів укладається дуже мало. Якщо мова йде про роз'їзді, з'їзді, покупці квартири в новобудові замість старого житла і якщо просто в угоді беруть участь більше, ніж два власника, то вони підписують вже договори купівлі-продажу. Найскладніше проходять угоди по з'їзду в одну квартиру, так як знайти покупців одночасно для декількох об'єктів непросто. Виходом може стати послуга термінового викупу, яку пропонують великі агентства, але в ціні ви точно прогадаєте.

2. Як забезпечити безпеку угоди?

Покупцям і продавцям слід звернути особливу увагу на фізичне і душевне здоров'я учасників угоди. Як не цинічно звучить, але якщо один з власників знаходиться при смерті, потрібно мати на увазі, що ця ланка в ланцюжку договорів купівлі-продажу може випасти. Чи не вдавайтеся в угоду з людиною, що страждають на алкоголізм, або хоча б відправте його до лікаря перед підписанням договору. Зберігайте у себе копію довідки, що підтверджує його дієздатність, щоб угоду згодом не анулювали. Особливо звертайте увагу на ситуацій, коли продавець діє за дорученням, - постарайтеся все-таки зустрітися з власником, щоб він підтвердив свій намір продати житло.

3. Що повинно насторожити?

При альтернативних угодах у всіх договорах купівлі-продажу прописують умову, що всі вони повинні бути зареєстровані одночасно. Якщо хтось із учасників ланцюжка заперечує проти цього пункту, насторожитеся. Відмовляйтеся від угоди, як тільки у вас з'являються сумніви і в автентичності документів. Двічі перевіряйте юридичну чистоту квартири, яка оформлена у власність на початку 90-х - при приватизації в ті роки могли порушуватися права дітей або тимчасово виписаних громадян, а тепер вони можуть пред'явити претензії вам як новому власнику. Якщо квартира останнім часом кілька разів перепродували, це теж тривожний знак.

4. Чи варто виходити з гри?

Звичайно, варто, якщо ви розумієте, що швидше і вигідніше спочатку продати квартиру, а потім купити нову, поки не втягуючись в альтернативну ланцюжок угод зі складною системою розрахунків.

5. Коли краще укладати угоду?

Кращий час для альтернативних угод - період стабільних цін на нерухомість. Це пов'язано в основному з психологією учасників. Якщо ціни різко зростають або падають, то учасники угоди можуть в будь-який момент виставити нові вимоги або відмовитися від продажу або покупки житла.

І ще один важливий момент. Плануючи альтернативну операцію, зверніться за допомогою до професійних ріелторів. Зібрати всіх учасників ланцюжка, перевірити всі документи і правильно організувати підписання договорів своїми силами практично нереально.

Похожие страницы: