Як очистити силіконовий герметик

У наш час силіконовий герметик є дуже потрібною і корисною матеріалом, а в деяких випадках він просто незамінний. Особливо часто такий герметик використовують при будівництві, ремонті ванної під ключ або квартири. Він дуже простий в застосуванні і користуватися ним зможе навіть людина без спеціальної підготовки, просто прочитавши інструкцію. У побуті такий герметик часто використовується, наприклад, в душовій кабінці, де бувають щілини між піддоном і стінками. Щілини надійно закладаються і вода не потрапляє на підлогу ванної. Але через деякий час ви помічаєте, що шар силікону придбав негарний брудний колір, що псує зовнішній вигляд душової кабінки. Крім цього, герметик подекуди відклеївся. Ви розумієте, що цей відслужив герметик треба видалити і залити новий.

Быстрое и качественное обучение трейдингу с нуля от лучших специалистов.

Але як же видалити силіконовий герметик? Який інструмент при цьому використовувати?

Можна не купувати спеціальні матеріали, а скористатися підручними засобами, які є у вас вдома. Це може бути ніж, гостра бритва, викрутка, ножиці, шматок пемзи. Відразу видалити весь шар відслужило герметика у вас не вийде. Потрібно спробувати підчепити його в тому місці, де він найбільше відстає, якимось гострим предметом, наприклад, викруткою. Так ви зможете видалити якусь частину силікону. Якщо ж герметик погано піддається, потрібно ніж засунути в щілину між стінками душової кабінки і піддоном, а потім розрізати залишився герметик і витягнути його. Коли старий герметик видалений, нічого не заважає вам зняти стінки душової кабіни з піддону. З піддону потрібно видалити залишки силікону за допомогою шматка пемзи. Акрилова поверхня душової кабіни не постраждає, зате силікон буде повністю знищений.

Після цього, обробіть нижні кромки стінок душового боксу і всю очищену поверхню сухою ганчіркою, поставте стінки душа на місце і акуратно залийте новим герметиком. Якщо випадково силікон потрапив на скло душової кабінки, його слід видалити. Можна спробувати зробити це гострим лезом. Але справа ця копітка, до того ж імовірний ризик пошкодження скла при такій процедурі. Існує більш щадний метод. Потрібно змочити чисту ганчірку розчинником уайт-спіритом і протерти нею скляну поверхню. Через хвилину силіконовий герметик стане желеподібний і можна відшліфувати його, скориставшись канцелярським ножем. Для завершення операції скло промийте засобом для миття посуду і витріть насухо. Тепер воно чисте.

Трапляється, що силікон потрапляє на кахель. Для його видалення можна скористатися будівельним ножем, зрізуючи ним шматки силікону, потім змочити місце, де був герметик, оцтом і протерти сухою ганчіркою. Зазвичай уайт-спірит і оцет добре видаляють свіжий герметик. Якщо ж він уже затвердів, краще купити в автомагазині спеціальний засіб для видалення силікону.

Похожие страницы: