​Таємні підземелля Рівного отримали грант ЄС

Таємні підземелля Рівного отримали грант ЄС

Про існування підземель в Рівному мало хто здогадувався, поки в грудні 2016 року біля фонтану в Шевченківському парку не утворився провал. В ямі на глибині декількох метрів виявилися таємничі підземні кімнати і коридори, які вели в замок Любомирських. У XVII столітті саме це сімейство отримало Рівне в спадок від роду князів Острозьких, але цеглини в кладці більш пізні. 

Все интересные и главные события в Ровно собраны на портале rivne-city.com и доступны к просмотру бесплатно и без регистрации, в любое удобное для Вас время.

Розчищати завали взялися ентузіасти за свої кошти. Коли вивезли сміття (виявилося, що не одна влада намагалася засипати грунтом і залити бетоном підземелля), стало зрозуміло, що це величезний об'єкт. Підземні ходи ведуть в чотири сторони, і радар виявив ще два тунелі на глибині 7 і 3 метри. Про таких же таємних ходах писав ще Віссаріон Галактіонович Короленко в «Дітях підземелля» - письменник жив і навчався в Рівному і знав всі його історії. Дивовижна знахідка поклала початок грантового проекту «Таємні підземелля Рівного». Сьогодні триває процедура внесення ходів і підземних кімнат в реєстр пам'яток архітектурного значення в Міністерстві культури. Місто ще на один крок наблизиться до європейських туристичних центрів, адже проект «Таємні підземелля Рівного» виграв майже півмільйона доларів грантових грошей, які найближчим часом витратить на реконструкцію головної площі та облаштування зони відпочинку для місцевих жителів і туристів. Контракт на виділення 443 тис. Доларів від ЄС. І ще 10% вартості проекту буде виділено з міського бюджету, відповідний договір підписали в Рівному 3 квітня. Тоді ж в залі міськвиконкому відбулася офіційна презентація ескізного проекту «Маленький Версаль», який стане родзинкою міста. У центрі парку буде фонтан, прикрашений скульптурою, і радіальними фігурами, а також безліччю скульптур і фонтанів це буде нагадувати справжній Версаль під Парижем. Відповідно до нового проекту, в Шевченківському парку з'явиться дві інтерактивні квест-кімнати, а фрагменти стародавніх споруд помістять під скло, щоб їх могли побачити всі бажаючі. Археологічна вітрина буде обладнана системою светозвукового шоу. Будівельні роботи планується закінчити через 2 роки. А починається все реалізовуватися по частинах. Вже цього літа заплановано здати літньої естради. З дня на день міська влада очікують від водоканалу концепт фонтану біля кінотеатру «Україна». Проект реконструкції дитячих атракціонів надійде ще через 2-3 тижні. Примітно, що Рівне вдалося увійти в число 20 переможців грантового конкурсу ЄС, і місто отримало максимально можливу суму, яку тільки міг виділити Брюссель.

Похожие страницы: