Склопакет в пластикових вікнах: як замінити своїми руками

Який ремонт або будівництво обходиться без заміни віконної конструкції . Найпопулярнішими моделями, що мають великий успіх по всьому світу, є металопластикові вироби. Давайте познайомимося з їх особливостями докладніше, а також навчимося встановлювати їх самостійно. Приступимо!

Заказать замену стеклопакетов вы можете на http://servise-okon.com.ua/zamena-steklopaketov/ по выгодной цене, качество гарантируется.

Будова вікна

Склопакет - це рамка з профілю (пластик, алюміній або оцинкована сталь). У нього вбудовано молекулярне сито, в завдання якого входить бути своєрідним бар'єром для вологи, а також кордоном між стеклами (дистанцію визначає компанія-виробник).

Поставивши перед собою завдання по самостійній заміні вироби, вивчіть особливість маркування. Так, позначення 4-10-4-10-4 розшифровується так: модель - двокамерна; кількість рамок - дві; їх ширина - один сантиметр; число стекол - три; їх ширина - чотири міліметри.

Перед тим, як приступати до заміни скла в склопакеті своїми руками, давайте вивчимо його будова. Традиційне виріб складається з рами, стулки, склопакета.

Рама. Комплектується з металопластикового профілю, який має повітряні камери. Повний пристрій затримує тепло всередині.

Стулка. Випускається з єдиного матеріалу, як і вище названий елемент. Є три модифікації: відкидні, поворотні, поворотно-відкидні.

Склопакет. Вважається ядром металопластикового вікна: відразу кілька стекол (два-три) з'єднані промисловим способом в міцну монолітну конструкцію.

Багато з споживачів не замислюються над конструкцією і функціоналом склопакета. Єдиною характеристикою, на яку звертають увагу покупці - кількість камер. За цим параметром склопакети бувають:

Однокамерні. Являють собою сполучені один з одним двох стекол. Затребувані в таких кімнатах, як веранда, кухня (річна), балкон. Через низьку вартість не потрібно сподіватися на відмінне поглинання сторонніх шумів, а також на акумулювання внутрішніх тепла.

Двокамерний склопакет. Модель виготовляється з трьох стекол. Вони, в свою чергу, згуртовуються і всередині них з'являються дві порожнини - повітряні камери. Сильні сторони: шумоізоляція, енергозбереження, міцність, довговічність, легкість у догляді. Мінус один: значна маса, через яку додатково купується спеціальна фурнітура. Професіонали-ремонтники радять не залишати на тривалий час стулки такого виробу повністю розкритими. В іншому випадку, стулка скоро просяде і потребуватиме демонтажі.

Трикамерний склопакет. Мабуть, самий солідний з представлених. У ньому все капітально: вага і ціна. Надійно захистить ваш житловий простір. Зустрічається досить рідко.

Класифікація склопакетів

Простий склопакет. Один з найпоширеніших в силу бюджетної вартості. Тому показники тепло- і шумоізоляції залишають бажати кращого. Використовується в однокамерних конструкціях.

Шумоізоляційний варіант. Двокамерний склопакет з нанесеним спеціальним покриттям - улюблена конструкція жителів мегаполісів, промислових центрів. Вони зводять нанівець всі супутні життя в великих містах джерела шуму: в приміщеннях з такими вікнами завжди тихо і затишно (кращі показники - до 35 дБ).

Енергозберігаючий склопакет. Застосовується в регіонах з суворим кліматом або різкими перепадами температур. Низька теплопровідність - сильна сторона. Скло як губка «вбирає» сонячні промені, які залишаються всередині приміщення.

Сонцезахисні моделі. Застосовуються в будинках з вишуканою і дорогою обстановкою, предметами мистецтва. Вони надійно захищають приміщення і не пропускають всередину шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Випускаються в двох видах:

що відображають. Вони мають особливу плівку, яка відповідає за відображення сонячного потоку. Нагрівання склопакета не відбувається: експлуатуються вироби досить довго;

поглинають. Сприяють механізму трансформації променів в тепло.

Мультисистемні конструкції. Виходячи з назви, зрозуміло, що вони поєднали в собі переваги відразу всіх перерахованих вище виробів. Єдиний мінус - стабільно висока ціна.

На сучасному будівельному ринку представлено кілька видів стекол:

- I-скло;

- К-скло;

- селективне скло.

За відгуками покупців і техніко-експлуатаційними характеристиками найбільш популярний перший тип. Він являє собою складний пристрій, що включає такі «компоненти», як:

I-скло наноситься на заводі-виробнику на зовнішній елемент вироби.

Внутрішньо скло. Покриття з іонами срібла використовується для якісного поглинання небезпечних інфрачервоних хвиль, джерело яких знаходиться всередині.

Прошарок з інертного газу (як правило аргон). Він надає готовому виробу відмінні енергозберігаючі параметри.

Склопакет: заміна своїми руками

Пластиковий склопакет легко демонтується самостійно. Технологія передбачає наступні дії.

1) Уважно виміряйте габарити склопакета. Розміри (аж до міліметра) зазвичай вказуються в паспорті, що додається до виробу при покупці. Не ігноруйте цю процедуру: в іншому випадку він не зможе зміцнитися на рамі. Яким-небудь маніпуляцій, в тому числі обрізку, він не піддається. Якщо ви не впевнені в точності власних обчислень, то довірте процедуру майстрам тієї організації, яка буде виготовляти скло для склопакета. Однак це зажадає додаткової оплати.

2) Вийміть скло з рами. Він з'єднується пластиковими штапиками, які, в свою чергу, входять в спеціальний паз.

3) Для видалення штапиков візьміть ніж, лезо якого знаходиться під гострим кутом. З його допомогою, рухаючись знизу вгору по всій деталі, легким рухом її піддягаємо.

4) Логіка їх демонтажу: спочатку - бічні, потім - нижній і нарешті - верхній. Не варто нехтувати цією технологією: ви ризикуєте просто не втримати виріб в межах вікна, яке може несподівано впасти на вас.

5) Ще один нюанс: позначте розміщення розпірок і відстань між рамкою і склопакетом. Ця процедура, яка займе буквально лічені хвилини, може заощадити час надалі, коли потрібно буде монтувати конструкцію.

6) Професіонали радять працювати удвох: в чотири руки буде легше справлятися зі склопакетом, які мають значну вагу. Обов'язково користуйтеся рукавицями.

7) Настала черга для остаточних вимірювань. З особливою педантичністю за допомогою лінійки або рулетки записуємо всі показники (товщина, довжина, ширина). Крім того, виробнику потрібно вказати і точну кількість камер вироби.

8) При отриманні нового склопакета проводите повну установку, але черговість вибирайте - зворотний вказаним пунктам. Штапики повертаються на свої ділянки, злегка продавлюючи гумовим молоточком.

Похожие страницы: