Порядок утеплення фундаменту палі, матеріали для якісної теплоізоляції

Утеплення фундаменту палі в будинку необхідно для того, щоб виключити проникнення в житло холодного повітря з-під підлоги. Проведення якісної теплоізоляції забезпечить комфортне проживання в будинку на палях навіть в холодну пору року. Утеплення фундаменту палі відрізняється рядом особливостей. Про них і піде мова далі.

Компания eurobolt предлагает в широком ассортименте болты по выгодной цене.

Відзначимо, що фундамент палі встановлюють там, де для слабкого ґрунту є необхідність передачі значних навантажень. Нерідко сьогодні в будівельних роботах зустрічається установка гвинтових паль. Як же правильно утеплити конструкцію такого фундаменту?

Що слід утеплювати?

При такому влаштуванні основи теплоизолируют виключно ростверк з зовнішньої сторони будівлі. І головна вимога тут пред'являється до утеплювача - він повинен бути сухим без будь-якого натяку на зволоженість.

Технологія утеплення свайне конструкції передбачає залучення різних утеплювачів. На вибір конкретного неабиякий вплив надає ціна. Вона визначається відповідно до маркою, товщиною і теплозахисними характеристиками.

Віддати належне краще матеріалами з високою здатністю водоотталкивания. При такій особливості утеплювача, як поглинання вологого повітря, його слід захистити додатковим шаром для вологоізоляції.

Якщо не брати до уваги особливості утеплювача?

Якщо функцію водоотталкивания у утеплювача не взяти до уваги, а просто - проігнорувати, то наслідки можуть бути різними і не дуже приємними: від руйнування самого матеріалу до псування фундаментної конструкції в цілому. Останній дефект пояснюється тим, що намоклий утеплювач, стикаючись із залізобетонною поверхнею фундаменту, викличе корозійні процеси на ній. А цей факт може послужити причиною повного пошкодження фундаменту і споруди в цілому. Цей заклик до обережності має відношення не тільки до ж / б конструкцій, але і до металевих гвинтовим фундаментів.

Коли будинок буде встановлений на гвинтовому підставі, то в цьому випадку передбачається присутність відкритого проміжку між грунтом і стінами основи. У зв'язку з цим існує головна проблема - не припиняються тепло втрати. Звідси випливає, що утеплення фундаменту палі повинно бути виконано в обов'язковому порядку.

З яких етапів складається утеплення фундаменту з палями?

Утеплити свайно-гвинтовий фундамент представляється можливим в кілька етапів:

1. Облаштування гідрозахисту для ростверку. Тобто здійснюють монтаж гідроізоляції. Для чого застосовують рулонний руберойд, що укладається між верхівки ростверку і нижньої сторони стінових конструкцій будинку, і переможе площині ростверку знизу і торцевою частиною палі. Чи не закриті частини паль і ростверку покривають мастикою для додання вологостійкості.

2. Монтаж утеплювача.

Роботи ведуть, починаючи від низу ростверку, закінчуючи першим поверхом будівлі.

При неможливості придбання утеплювального матеріалу забудовником, вдаються до бюджетної методикою теплоізоляції пальових фундаментів. Суть її полягає в використанні грунту, який насипають по всьому периметру фундаменту. У цьому випадку захист від холоду виходить не настільки ефективною при всій трудомісткості робіт з утеплення.

Головне правило утеплення - проходження тимчасовим обмеженням. Наприклад, між процесом гідроізоляції і теплоізоляційними етапами робіт потрібно тижневий запас часу. За тиждень руберойд встигне висохнути і прийняти необхідні форми.

3. Оздоблення фасаду. Оздоблення на фасаді покликана убезпечити теплоізоляцію від механічних пошкоджень. Але не менш важлива її і декоративна роль. Зазвичай для обробки застосовують панелі, що володіють різними естетичними властивостями.

Фасадні панелі може замінити профлист, ціна на який набагато дешевше. Листи кріплять до каркаса, фіксованому на верхівках паль.

Які матеріали вибрати?

Популярним з точки зору споживачів є сучасний утеплювач пінопласт. Операції з ним не вимагає надмірних фінансових, трудових і тимчасових витрат. Що особливо цінується, коли важлива швидкість для введення в експлуатацію будь-якої будівлі (від житлового до промислового).

Суть монтажу пінопластових листів - обклеювання ними фундаменту по периметру за допомогою особливої клейкої основи або бітумної мастики, що розподіляються рівним шаром на зовнішній поверхні ростверку. Проміжки, утворені на стиках листів заповнюють монтажною піною.

Піноплекс є вдосконаленим альтернативним матеріалом пінопласту. Його плити монтують аналогічно пінопластовим плитам.

унікальність ПЄНОПЛЕКС

Однак різниця в монтажі все-таки є. І полягає вона в використанні клейкої основи. Піноплекс клеять за допомогою спеціально створеної суміші Geresit. Крім цього і сам матеріал оцінюється покращеними властивостями по теплозахисту, довговічності і вологостійкості.

Його товщину підбирають, враховуючи клімат регіону, теплозахисні властивості деяких будівельних матеріалів.

Ще раз нагадаємо, що ключове значення при утепленні фундаменту відводиться створення бар'єру від вологи для утеплювача.

Деякі забудовники не готові виділяти додатковий баланс часу для такої процедури. У зв'язку з чим вони відразу вибирають теплоізолюючі з підвищеними якостями водонепроникності. До категорії матеріалів для утеплення «Два в одному» входять такі продукти, як екструдований пінополістирол, аерогель, піноскло.

Однак думка більшості будівельних профі зводиться до того, що оптимальними варіантом є утеплення не пальового фундаменту, а поверхні підлоги безпосередньо в будинку.

Важливий і такий нюанс при облаштуванні і утепленні цоколя, який закриває палі: слід залишати невеликий проміжок між будинком і грунтом. Він буде служити способом провітрювання підпільного простору. Що виключить передчасне руйнування будинку.

Похожие страницы: