Крапельний полив своїми руками. Дуже просто

Тут немає нічого складного, але у городника звільниться маса вільного часу, який зазвичай витрачається на полив. Більш того, вода буде використовуватися більш економно, а готовим крапельним поливом можуть користуватися навіть маленькі діти.

Микрокапельный полив на сайте https://g-shop.com.ua/poliv/microkapelnyi-polyv/ вы можете купить систуму, которая станет хорошим помощьником на огороде.

Для початку потрібно скласти план ділянки. Для цього необхідно намалювати на папері попереднє місце розташування ємності з поливальної водою, від якої і буде відходити магістральний трубопровід. Від нього, в свою чергу, будуть розходитися краплинні шланги до початку грядок, за допомогою трійників. На найвищому місці ділянки потрібно встановити ємність з поливальної водою, піднявши її на пару метрів. Це дозволить забезпечити необхідну мінімальну тиск води в системі крапельного поливу. Поливальні шланги бажано розмістити горизонтально, а ось для крапельних стрічок допустимо невеликий ухил.

Після цього, потрібно підрахувати потрібну кількість матеріалів: магістральних труб, трійників, крапельних шлангів, довжину всієї крапельної стрічки і кількість краником, необхідних для неї. Крім цього, потрібно придбати фільтр тонкого очищення, в разі, якщо вода береться зі ставка, річки, озера або іншого відкритого джерела.

Ємність взяти від 200 літрів. Чим більше тим краще. Якщо бочка пластикова, закрити її від попадання сонячного світла, інакше в ній розмножуються зелені водорості, які засмічують крапельниці на стрічках. На магістральний трубопровід і краплинні шланги бажано використовувати пластикові труби. У них є ряд переваг: відносна дешевизна, простий монтаж і демонтаж (по закінченню поливального сезону), вони не схильні до корозії, пластичні (можна робити невеликий вигин в залежності від рельєфу грунту), в них легко просвердлити отвори для підключення краником з фітингами.

Монтаж системи крапельного поливу

Збірка системи крапельного поливу, відбувається досить швидко, при наявності під рукою всіх необхідних компонентів і невеликий вправності. В першу чергу, до початку всіх грядок потрібно прокласти крапельний шланг. Якщо використовується пластикова труба, То в шлангу потрібно просвердлити отвір навпроти того місця, де буде лежати крапельна стрічка. Трубу можна зафіксувати у грунту за допомогою скоби з дроту, бажано товстої. У просвердлений отвір спочатку вставляється гумка, а потім носик краника. Для того щоб полегшити монтаж носик змочіть водою. Далі покладіть на грядку крапельну стрічку, підключіть до краника і розправте по всій довжині пасма, відрізавши зайве. Щоб заощадити при власноручному монтажі, можна замість заглушок на кінцях крапельної стрічки використовувати наступний метод: відрізати 10 см крапельної стрічки, кінець стрічки згорнути з перегином близько трьох-чотирьох разів і надіти відрізаний шматок на перегин. Вийде дешево і дуже практично.

Краплинні шланги за допомогою трійників з'єднати разом і підключити до магістрального трубопроводу. Трубопровід з'єднати з ємністю для поливальної води. Якщо вода з відкритого водоймища використовуємо фільтр для тонкого очищення.

При першому пуску води промиваємо все трубопроводи, і лише після цього ставимо заглушки на кінці крапельних шлангів.

Як часто поливати?

Поливальна норма залежить від багатьох факторів. Структура грунту, види рослин, наскільки самі рослини в цей час вегетації прикривають грунт, погодні умови (опади, суховії, хмарність). Треба дивитися щоб в зоні розташування кореневої системи рослин завжди була присутня волога.

Ремонт крапельної стрічки своїми руками

Крапельна стрічка в процесі експлуатації цілком може пошкодитися. Виною цьому гризуни, грунтові шкідники, домашні тварини. Крім цього, завдати шкоди стрічці можна і при прополюванні.

Для ремонту можна придбати спеціальні фітинги , що продаються в магазинах. Втім, можна їх зробити і самостійно. Для краплинної стрічки з діаметром 16 міліметрів потрібно взяти пластикову або металлопластиковую трубку такого ж діаметру, відрізавши від неї шматок, близько 10-12 см в довжині. З отриманого шматка труби знімаємо задирки, допустимо обточити її наждачним папером. Розрізаємо крапельну стрічку в місці пошкодження, вставивши всередину шматок пластикової трубки. Якщо вона не входить, розтягніть краю стрічки плоскогубцями. Після натягу стрічки, зафіксуємо її дротом або рибальського гумкою.

Після закінчення поливального сезону необхідно промити трубопроводи і всі використані краплинні стрічки.

Застосовуючи крапельне зрошення, ви отримаєте і задоволення від роботи і вагому прибавку до врожаю.

За допомогою крапельного поливу можна поливати томат, картопля, баклажан, перець і інші культури. Для капусти кращий полив методом дощування.

Похожие страницы: