Газоаналізатори являють собою пристрої, призначені для вимірювання концентрації компонентів певної газової суміші. Прилади випускаються для вирішення конкретних завдань: контролю вмісту газів в повітряному робочому середовищі, промислових викидів, вихлопних викидів автомобілів, технологічних процесів на виробництві і т д. До найбільш затребуваним відносять газоаналізатор СО2, СО і чи О2.
У нас Вы можете купить газоанализатор кислорода по выгодной цене.
При виборі пристрою необхідно звертати увагу на конструкцію, точність вимірювання, кількість вимірюваних компонентів і інші показники відповідно до яких виділяють різні типи приладів.
Газоаналізатори: класифікація
Згідно з функціональними можливостями прилади підрозділяють на:
індикатори
сигналізатори
газоаналізатори
Індикатори використовуються для якісної оцінки газів. До них відносять течєїськателі, призначені для пошуку місць витоку в трубопроводах. Сигналізатори реагують на досягнення конкретних газом порогової концентрації і повідомляють про це за допомогою звуку, оптичної індикації та ін.
Безпосередньо газоаналізатори, в тому числі хроматографи, призначені для кількісної оцінки одного або декількох компонентів газової суміші. Це сучасні прилади, які можуть бути оснащені вихідним сигналом, граничним пристроєм і виконувати ряд додаткових функцій.
За кількістю вимірюваних компонентів пристрою можуть бути: одно-, дво- і багатокомпонентним.
За конструктивним виконанням, як і більшість вимірювальних приладів, газоаналізатори поділяють на такі типи:
стаціонарні
переносні
Портативні
Похибка вимірювання
Це основна метрологічна характеристика приладу. Найчастіше виробники вказують основну похибку, яку дає прилад при експлуатації в нормальних умовах. При виборі пристрою необхідно знати деякі особливості вимірювання концентрації газів. Наприклад, газоаналізатори кисню забезпечуються електрохімічними датчиками, показання яких залежать від температури зовнішнього середовища. На якість вимірювання може впливати вологість, тиск і інші чинники. Тому пі покупці варто звертати увагу на такий показник, як похибка в умовах вимірювання.