Фасад з вапняку: плюси та мінуси

Облицювання фасаду будівлі плитами з натурального каменю – це чудове рішення, щоб перетворити будову та виділити її на тлі інших малопомітних споруд. Оздоблення фасаду з каміння вапняком завжди було притаманне людям, які мають добрий смак і підкреслювали їх статус у суспільстві.

Цены на утепление фасадов |₴ ПРАЙС 2022| на Фасад-Отделка самые выгодные и доступные для всех клиентов

Переваги та недоліки фасадів з вапняку

Вапняк – це поєднання унікальних властивостей, що пояснюють його велику популярність та часте застосування в галузі будівництва.

Вапняк, що укладається на фасад, має кілька переваг:

Доступність. Усім відома популярність вапняку, але на жаль, жодна порода придатна для видобутку блоків, придатних для обробки фасадів будівлі. Незважаючи на наявні перешкоди, родовища натурального каменю все ж таки існують, де з мінімальними витратами ведуться видобутку порід вапняку. Цей чинник разом із простотою обробки вапняку визначає низьку ціну готовий матеріал. Якщо розглядати всі наявні оздоблювальні матеріали, вапняк коштує на порядок дорожче за цеглу або штучний камінь, але в іншому, він є цілком доступним матеріалом для будівництва.Простота обробки каменю. Через невисоку твердість вапняку, він легко піддається різанню та поверхневій обробці. Незважаючи на це, його висока щільність (2200-2400 кг/куб.м), говорить про хороші якості міцності і придатність до шліфування для надання поверхні вапняку гладкого стану.

Естетичність. Незалежно від того, збудований будинок з вапнякового блоку або облицьований плитами з цього каменю, теплий матовий відтінок, надає будові шляхетності та вишуканості. Вапняк - це той матеріал, який з часом не втрачає своєї чарівності, а навпаки набуває нових ноток, властивих традиційності і аристократизму. Завдяки великому колірному розбігу каменю облицювання робить різні форми оздоблення фасадів будівлі.Довговічність каменю. Ті самі щільність і однорідність структури вапняку, підвищують якості якості виробу, роблячи його придатним для тривалого використання. Поверхня вапняку практично не схильна до процесів гниття та утворення грибкових нашарувань. Докази можна знайти в історичних будівлях, що дійшли до наших днів.Високі споживчі якості вапняку. Звукові коливання, що виходять з вуличного боку, легко гасяться натуральним вапняковим каменем. Блоковий вапняк здатний утримувати тепло всередині приміщення, підтримуючи комфортні умови для проживання.

Недоліки вапняку при укладанні на фасад:

Мабуть, основним мінусом вапняку, як будівельного матеріалу на фасад, є його крихкість та схильність до вивітрювання. Завдяки цій особливості, натуральний камінь потребує додаткового поверхневого захисту. Оскільки фасади з вапняку містять кислотні сполуки, то сусідство каменю з металевими конструкціями не рекомендоване. Через таку непередбачливість, на поверхні металу утворюється іржа, що руйнує його структуру і вражає декоративне покриття вапняку, утворюючи жовті розлучення.Види вапняку, що використовуються при укладанні на фасад

Завдяки відмінності в хімічному складі порід вапняку, вони утворюють безліч видів, що відрізняються за колірною текстурою та фізико-хімічними властивостями. Виявлені в породі домішки сприяли народженню різних кольорів каменю: білого, жовтого, сірого, червоного і навіть чорного. Також вапняк відрізняється за вмістом кальциту. Чиста порода з мінімальним вмістом домішок містить 98% цього компонента. Колір каменю визначає його фізико-хімічний склад.

Фасад з вапняку, оформляється переважно натуральним каменем білого кольору, уособлюючи чистоту, наповнюючи фасад будівлі теплотою і яскравістю. Але білі фасади з вапняку можуть облицьовуватися каменем різних порід.

Фасад оформляється переважно такими породами білого кольору:

Акушинським - користується великою популярністю при обробці фасадів будівлі. Відрізняється з інших порід більш пухкої структурою.Лабкінським – білий вапняк, покритий у невелику цятку. Родовище – кар'єри Дагестану. Належить до дорогих оздоблювальних каменів природного походження.Муггінським – видобувається у Дагестані. Відрізняється міцністю. За показниками Лабкінські породи, що перевищує навіть, вапняку.

Природний камінь, здобутий у Дагестані, має істотні переваги перед породами з інших родовищ. Так він перевершує Володимирський за морозостійкістю. Гранична стійкість вапняку до сезонних температурних коливань – 50-80 циклів.

Величезне розмаїття натурального каменю вапняку дозволяє вибрати найбільш підходящий матеріал для будівництва або обробки будинків. Незважаючи на відмінності за кольором та фізико-хімічними характеристиками, кожен з них має високі показники якості та естетичної складової.

Похожие страницы: