Декоративне оформлення фасадів будівель пілястрами

Пілястри є складовою частиною декоративного ансамблю фасадів будівель, які дозволяють розділити їх по вертикалі. За рахунок коротким виступам, які обмежують дані елементи знизу і зверху, вони дуже нагадують колони. Основною функцією таких виробів архітектурного, фасадного декору, як декоративні пілястри, є прикраса фасаду, а також надання йому оригінальності і естетичності.

Ознакомиться с недвижимостью в Киеве Вы сможете на сайте быстро и доступно.

Завдяки пілястрам сучасні архітектори можуть привнести в будь-який сучасний екстер'єр тонкі нотки чарівності і естетичного лиску. У сучасній практиці крім фасадного оформлення пілястри досить часто використовують і при необхідності оформити інтер'єр приміщень.

Сьогодні у більшості сучасних користувачів є можливість купити пілястри з пінопласту, що відрізняються високою якістю виконання і багатою різноманітністю форм. Використовувані матеріали для виготовлення пілястр дозволяють без проблем фарбувати поверхню виробів, за рахунок чого готові архітектурні елементи гармонійно поєднуються з оформленням фасадом будь-яких будівель. Нерідко вони дозволяють приховувати дефекти фасадів або ж не зовсім вдало прокладену проводку.

Невеликий екскурс в історію

З часів античності з'явилося досить багато специфічних прийомів, які широко використовуються в світовій практиці, і не втратили своєї актуальності.

Основний елемент, який традиційно використовується в межах класичного стилю оформлення інтер'єрів та екстер'єрів - колонада, основною функцією якої в Стародавньому світі була виключно опора споруди. Сьогодні такі вироби, як пілястри, є елементом, що імітує колони і виконують переважно естетичну функцію.

Основні різновиди пілястр і колон були сформовані в рамках грецької, римської та єгипетської культури.

Якщо говорити про єгипетських колоннадах, то вони відрізняються більш строгими і масивними обрисами, в порівнянні зі звичайними капітелями. У той же час грецька і римська культура Античності більше схилялася до додання капітелям вишуканих і вільних форм. Разом з тим бази для цих форм були більш витонченими.

Різновиди пілястр, широко застосовуються в сучасній архітектурі

Якщо говорити про перетині стовбура пілястр, то воно може мати напівкруглу, прямокутну і складну форму. Так само як і колони, дані елементи мають підставу в нижній частині, а також капітель, яка вінчає виріб. Однак на відміну від колони, пілястри не має характерного потовщення стовбура.

Перевага використання пілястр в сучасній архітектурі полягає в тому, що Ви можете без проблем підібрати капітель, підстава та базу для майбутнього прикраси вашого будинку самостійно, відповідно до Ваших власних уподобань. Достаток всіляких рішень на сучасному ринку тільки сприяє варіативності даних декоративних елементів для інтер'єрів та екстер'єрів.

Які функції виконують пілястри в умовах зовнішнього дизайну?

В рамках фасадного оформлення такі декоративні елементи можуть виконувати такі функції, як:

візуальне розділення різних ділянок фасаду;

візуальне з'єднання поверхів;

декоративне доповнення до колонаді;

декорування входів;

прикраса фасадних кутів.

Які матеріали використовуються для виготовлення декоративних пілястр

До того як з'явилися нові легкі матеріали синтетичного походження, для виготовлення пілястр переважно використовувався натуральний камінь (граніт, вапняк і мармур), а також гіпс.

Ці матеріали досить популярні і сьогодні, але потягатися щодо затребуваності з такими рішеннями, як пінопласт (пінополістирол) вони вже не в змозі. І це не дивно, оскільки інноваційні матеріали, на відміну від традиційних, надзвичайно практичні, легкі і надійні. Також до їх характерних рис можна віднести простоту обробки, тривалий період експлуатації і доступність в плані монтажу.

Пілястри з пінопласту мають прекрасний зовнішній вигляд і проявляють відмінну стійкість до негативних атмосферних впливів.

Крім того можна підвищити опірність синтетичного матеріалу шляхом його обробки полімерами з домішкою гранітної і мармурової крихти.

Таким чином, підвищується стійкість до механічного впливу і тривалість терміну служби такої обробки. Якщо порівнювати пінопласт з гранітним каменем в контексті обробки, то перший більш піддатливий. Це в свою чергу дозволяє сучасним дизайнерам інтер'єрів та екстер'єрів втілювати в життя найсміливіші задуми, використовуючи вироби на основі пінополістиролу.

Ще однією перевагою пінопластових пілястр є їх надзвичайна легкість, за рахунок чого весь процес монтажу багаторазово спрощується і прискорюється.

Також поверхню стін, на яку планується монтаж даних виробів, не вимагає будь-якої спеціальної підготовки. Однаково просто пінопластові декоративні конструкції кріпляться до цегельних, бетонних, дерев'яних, гіпсових і іншим стінових поверхнях.

Продовжуючи розглядати гідності нових матеріалів для виготовлення пілястр у вигляді пінопласту, слід зазначити його виняткова здатність до забезпечення волого, шумо- і теплоізоляції. Цей матеріал відрізняється низькою вартістю, що дозволяє скоротити бюджет на оздоблювальні та декоративні роботи по фасаду.

Разом з тим чіткість рельєфу і естетичність, яку ексклюзивний барельєф на пінопласт не втрачає з роками, гарантовані постачальниками, які використовують сучасні технології його виробництва.

Підведемо підсумки

Якщо Ви бажаєте додати своєму будинку оригінальний і естетичний зовнішній вигляд, виконуючи його обробку в будь-якому архітектурному стилі, будь то ампір, рококо, класицизм і т. П., То сьогодні у Вас є прекрасна можливість зробити це, вклавшись навіть в скромний бюджет. Крім того такі елементи архітектурного декору стануть прекрасним доповненням будь-якого сучасного інтер'єру і екстер'єру, вписуючись в будь-які умови, будь то дачний селище, або сувора міська забудова.

Похожие страницы: