Де отримати дозвіл на будівництво будинку?

Існує два види дозволів: для дачної ділянки і для індивідуального житлового будівництва. Щоб побудувати котедж для постійного проживання, потрібно дозвіл ІЖС. Звичайно, будинок можна звести і без дозволу, але документ дозволяє побудувати будинок і не бути за це оштрафованим (штрафувати можуть з будь-якою періодичністю); дає захист від територіальних суперечок; можливість взяти кредит в банку і використовувати маткапітал; прописку і адреса; підключення до всіх комунікацій.

На сайте novbud.com.ua ЖК «Петровский квартал» предлагает своим клиентам лучшие свои проекты.

Дозвіл видає Адміністрація району, де розташована ділянка, МФЦ або можна подати заявку через Єдиний портал держпослуг. Фахівці враховують площу ділянки, призначення землі і розташування відповідно до Містобудівною кодексом. Подати документи можна особисто або через свого представника. З собою треба мати:

свідоцтво про держреєстрацію права (договір купівлі-продажу або оренди, заповіт + кадастровий паспорт, якщо свідоцтво не оформлене);

містобудівний план;

паспорт або довіреність;

містобудівний план земельної ділянки.

Відповідь прийде через 10 днів після подачі документів. Держмита в даному випадку немає. В результаті буде або виданий дозвіл, або в ньому буде відмовлено. Якщо прийшла відмова, рішення можна оскаржити в суді. Найпростіше отримати дозвіл тим, хто будує будинок не вище трьох поверхів і на одну сім'ю.

Дозвіл видається на 10 років. При зміні власника папір продовжує діяти. Дозвіл можуть відкликати, якщо ділянка була вилучена, якщо власник відмовився від права власності, якщо розірвано договір, який давав право власності, і якщо виникла суперечка про використання надр.

Ті, хто збирається побудувати будинок на садовій ділянці, можуть зареєструвати його за спрощеною системою, скористатися так званою «дачних амністією». Тоді необхідно подати:

квитанцію про оплату держмита;

паспорт або довіреність;

кадастровий паспорт будинку;

кадастровий план земель;

правовстановлюючий документ;

декларацію на господарські будівлі.

На такій ділянці можна прописатися, тільки довівши в суді, що він придатний для проживання 365 днів в році.

Коли немає часу займатися документами самостійно, можна довірити роботу фірмам, які пропонують юридичні послуги.

Похожие страницы: