Іноді в приватних будинках з цегли можна спостерігати досить неприємне явище - тріщину, яка сигналізує про деякі проблеми, таких, наприклад, як несправність фундаменту. Причин, за якими можуть утворюватися тріщини в кладці, досить багато, всі вони підлягають класифікації.
Прелагаем вам оформить онлайн кредит и быстро получить деньги.
ПРИЧИНИ, ЧЕРЕЗ ЯКІ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ТРІЩИНИ
Одна з причин може бути пов'язана з властивістю сучасних цементних сумішей, яке полягає в тому, що вони мають дуже високу швидкість затвердіння. Після того як будівля зведена, йому потрібен певний час, щоб кладка «облежалась».
Зазвичай на це йде кілька років. Внаслідок різниці в часі між двома цими процесам, остаточної усадкою і швидкістю затвердіння цементної суміші в швах кладки, і виникають тріщини.
Дефекти такого типу можна класифікувати за такими ознаками:
За товщиною. До однієї десятої міліметра - волосяні тріщини, від однієї десятої до трьох десятих міліметра - дрібні, від чотирьох десятих до восьми десятих міліметра - розвинені і товщі одного міліметра - великі.
За глибиною. Відрізняються поверхневим або спрямованим всередину стіни поширенням.
За формою і напрямком. Складних форм, замкнуті або прямі. Косі, горизонтальні або вертикальні.
По часу. Якщо тріщина з'явилася до усадки конструкції, вона вважається нестабилизированной, якщо після, то дефект стабілізувався.
Залежно від причини. Порушення цілісності стін можуть бути внаслідок конструктивних, температурних, усадочних, деформаційних або атмосферних впливів.
За ступенем небезпеки. Залежно від масштабу пошкоджень дефект може бути небезпечними або безпечним.
Факторів, внаслідок яких в кладці стіни з'являються тріщини, досить багато. Основні причини перераховані нижче:
Просідання ґрунтових порід. З'являється внаслідок неоднорідності ґрунту, помилок при розрахунку навантаження на фундамент, грунтові або стічні води. Наслідки проявляються у вигляді похилих тріщин різної конфігурації.
Сезонне стан ґрунтових порід. Перехід між двома станами води з фази льоду і назад призводить до розширення або стиску грунту. Якщо стіни будівлі не зведені до кінця - вони особливо схильні до руйнувань в такий момент. Щоб уникнути серйозних пошкоджень готового будинку необхідно простежити, щоб фундамент був нижче місця промерзання.
Зведення прибудов може викликати похилі тріщини внаслідок відведення основної будівлі або просідання фундаменту внаслідок впливу додаткового навантаження.
Нерівномірність навантаження на несе підставу проявляється в місцях чергування вікон і цілісних стін.
Похилі тріщини можуть з'явитися внаслідок утворення поряд з будинком додаткових ям, котлованів, ровів.
Хід грунту може бути викликаний будівництвом фундаменту поруч з будинком. Це спричинить за собою появу нових тріщин.
Перманентне складування важких конструкцій і матеріалів поруч з будинком може привести до осідання грунту і появи тріщин в стінах.
В результаті постійного впливу важкої техніки на грунт (забивання паль, ваговози і т.д.) пісок стає більш щільним, а глина розм'якшується. Конструкція обов'язково просяде.
Цегляні будинки без температурних швів схильні до утворення в них вертикальних тріщин.
Надмірні навантаження на кладку. З'являються дуже небезпечні вертикальні замкнуті тріщини, утворення яких може спровокувати часткове або повне обвалення будинку.
Тріщини, що з'являються в результаті усадки будівлі, є безпечними і особливо добре видно на товстих шарах штукатурки.