Каркасне будівництво в останні роки стало альтернативою зведенню будинків з бруса. Каркасні будинки мають чималу кількість позитивних якостей, однак, є у них і свої вельми серьезниенедостаткі. Для того щоб розібратися в особливостях подібних конструкцій, необхідно розглянути їх більш детально. Існує кілька типів каркасних будівель, коториеотлічаются між собою принципами побудови та використанням різних матеріалів. Необхідно знати, що якщо зробити правильний вибір на користь конкретного каркаса, то можна значно заощадити кошти, знизити терміни зведення споруди та зберегти власні сили. Існує чотири основні різновиди каркасних конструкцій - це рамна, нерозрізна, каркасно-щитова або панельна і фахверкова або стійко-балочна.
Магазин алюминия предлагает своим клиентам широкий выбор товара из алюминия.
У деяких випадках при будівництві каркасного будинку одночасно застосовується кілька перерахованих вище варіантів. Однак, споруда будь-який з різновидів каркаса здійснюється зі звичайного бруса, який може мати різний розмір в перерізі. Цей параметр матеріалу залежить, як правило, від масивності створюваної конструкції - адже саме на брус покладаються несучі функції.
Каркасна рамна конструкція
Рамну конструкцію по-іншому називають піддонного або платформної, «американської» або «канадської». Останні два назви походять, по всій видимості, від «основоположників» подібної технології будівництва, перші ж базуються на принципах ведення монтажних робіт. В основі піддонного способу будівництва лежить принцип зведення стін на платформі або на піддоні. Причому, не має особливого значення, з якого матеріалу, і яким чином формується основа. На сформованої основі, наприклад, на одному з видів фундаменту монтуються каркасні конструкції стін. Їх піднімають, вирівнюють за рівнем, скріплюють і пов'язують між собою дошками. Після чого проводиться верхня обв'язка і виконується монтаж платформи-перекриття. Перевагою даного методу будівництва є можливість провести будівництво самостійно, без залучення помічників. Цей фактор особливо важливий, якщо будинок вирішено побудувати в поодинці, заощадивши на будівельній бригаді. Далі, встановлений каркас стін заповнюється утеплювача. Найчастіше для цієї мети вибирається мінеральна кам'яна вата, яка зовні закривається вітрозахисної гідроізоляційної мембраною, а потім обшивається дерев'яною вагонкою, сайдингом, облаштовуються вентильовані фасади або ж вибирається інший матеріал.
Зсередини для обшивки стін, може бути застосований волого і жаростійкий гіпсокартон, маркується ГКЛВО, на який монтується декоративне оздоблення. Гіпсокартон, так само, як і брус є екологічно чистим матеріалом. Він є хорошою основою для будь-якого виду обробки і створює певний захист приміщень від емісії сполучних речовин (формальдегідних смол), що входять до складу мінеральної вати. Необхідно відзначити, що сьогодні на ринку з'явилися утеплювальні матеріали, що складаються з екологічно чистої сировини. Наприклад, це мати з льняного волокна, які відмінно протистоять зовнішнім впливам, є «дихаючим» і мають низький коефіцієнт теплопровідності. Однак, за вартістю такий матеріал значно перевершує мінеральну вату.