Будівництво веранди до будинку

Отже, прийнято рішення про прибудову до будинку веранди, не передбаченої спочатку. Легкої, майже повітряної і, на перший погляд, дешевою. Перше засмучення для замовника - будівельні процеси залишаються аналогічними будівництві будинку: дослідження грунту, проект, розрахунки фундаменту. Не дуже помітна, але необхідна частина роботи. Оптимальний варіант для замовника - правильний вибір підрядника, забезпечення фінансування і певний обсяг інформації про кінцевий, бажаний результат. З останнім пунктом (проектом) правильний підрядник допоможе і, можливо, покаже вже реалізовані варіанти, перевірені часом.

Заказать оригинальные и качественные проекты домов Вы можете на сайте нашей компании DOM4M. Специалисты вслушают все ваши требования и пожелания и предложат самый лучший вариант для Вас. Наша команда всегда готова вам помочь.

Складнощі

Будь-яку прибудову будівельна наука розглядає як окрема будівля, впритул примикає до іншого. Два різних фундаменту - два різних споруди. Збіг фундаментів по глибині залягання, за матеріалами, технології виготовлення не робить їх єдиним цілим. Виходять просто два будинки з однаковими фундаментами. Більш того, єдиний фундамент має на увазі рівномірний розподіл навантажень, а навантаження біля житлового будинку і веранди - різні.

Відкрита веранда часто стає снегонакопітелем, що для збереження деревини - не найкращий варіант. Дах з невеликим ухилом - теж хороший збирач снігу. У розрахунку навантаження на споруду сніг враховується обов'язково; додається і вітрове навантаження.

Існує будівельний термін - осаду будівлі.

Осадка - процес занурення фундаменту, викликаний ущільненням ґрунту під впливом ваги споруди. Осадка існує завжди і максимальна в перші роки після спорудження будівлі. Виняток - скельний грунт, який на Карельському перешийку - не рідкість.

Врахувати різницю в осаді будинку і прибудови складно. Будуть потрібні інженерні розрахунки, за що не візьметься жоден фахівець без проведення геологічних досліджень. Досвідчені будівельники за роботу візьмуться. Пояснення банальне - є досвід роботи в даному районі і доступ до інформації по геології. Земля навколо Пітера вивчена добре багато років назад.

Прибудова і фундамент

Твердження про легкому фундаменті для легкого споруди сумнівно. При будівництві веранди вирішальним фактором буде не вага прибудови, а обдимання ґрунту.

Пученіє - більшою мірою вертикальні, а також горизонтальні навантаження, викликані збільшенням обсягу містить воду грунту при замерзанні. Вертикальні навантаження просто видавлюють фундамент вгору (вага веранди не дуже великий), горизонтальні навантаження змушують матеріал фундаменту працювати на стиск, що теж не дуже добре, але більшість будматеріалів переносять цей процес довговічне.

Помилковою буде зв'язка фундаментів, стін будинку і прибудови за допомогою шматків арматури, зварювання, хімічних анкерів. Сталеві труби замерзла вода рве. При зв'язці фундаментів буде рвати якщо не сталь, то сам фундамент або стіни. Подальший процес - утворення тріщин, розбіжність будинку і веранди, і капітальний ремонт.

правильна технологія

Прибудова, а веранда є прибудовою, по будівельній науці повинна бути повністю відокремлена від будинку демпферним швом, що дозволяє прибрати (не зовсім прибрати, мінімізувати) наслідки стикування двох різних будівель. Повинно бути поділ фундаментів, відсутність жорстких зв'язків стін і покрівлі. Це універсальна технологія.

Стик прибудови і вдома. Можуть бути інші технології і матеріали, але принцип пристрою стику залишається єдиним. Є помилка на кресленні: зрозуміло - пінополістирол.

Періодично з'являються повідомлення про успішні технології з'єднання в єдине ціле прибудов і вдома. Це всього лише елемент везіння: грунт потрапляє хороший. На скельних грунтах Пріозерського району прибудови до будинку можна приклеювати скотчем. Затвердження доведено до абсурду, але на скельних грунтах осадових деформацій і сдимистості грунту не буде.

Фактори, що впливають на влаштування фундаменту

Несуча здатність грунту;

Рівень грунтових вод;

Рельєф місцевості;

Глибина промерзання грунту ...

Перелік не повний. Вага веранди, снігове навантаження, водовідведення з покрівлі істотні. Вплинуть і прилеглі транспортні магістралі або будівництво по сусідству, але основною проблемою при влаштуванні фундаменту залишається промерзання грунту.

Гвинтові палі - найпростіший і дешевий спосіб пристрою фундаменту на ділянках зі складним рельєфом. З варіантом на фото є одна складність: часто веранда виконує функції тамбура; в даному випадку вона більше схожа на балкон.

Способи вирішення проблеми

Способів всього три.

Виготовлення фундаменту, підошва якого знаходиться в грунті нижче точки промерзання.

Дренажна система, що забезпечує відведення води від будинку і прибудов.

Заміна пучинистого грунту на гравій, щебінь, крупнозернистий пісок (застереження: пісок насичений водою - пучиністий грунт; потрібно або дренаж, або гідроізоляція).

Вартість фундаменту для веранди, якщо не робити щось ексклюзивне, складе найзначнішу частину витрат. Визначитися без прив'язки до об'єкта з вибором типу фундаменту неможливо. Економний і швидкий варіант - свайно-гвинтовий, стовпчастий фундаменти, палі (модрина - старовинний, але перевірений варіант). Часто згадується технологія ТІСЕ в більшій мірі є способом буріння, ніж частиною класифікації фундаментів.

Пояснення й обґрунтування

Чому в статті про будівництво веранди приділяється так багато місця розповіді про фундамент? Причина проста: неправильне влаштування основи, а це і є фундамент, ремонту піддається насилу. У випадку з верандою оптимальний спосіб ремонту - повний демонтаж, новий нульовий цикл робіт і потім відновлення прибудови.

Неправильний фундамент - наслідки

Освіта зазору між верандою і будинком процес природний. Різні будівлі - різна осаду. Правильний фундамент може тільки звести цей процес до мінімуму.

Ознаки неправильної прибудови: проблеми при відкритті і закритті дверей і вікон, поява щілин на підлогах, розтріскування штукатурки, розрив шпалер, ломка скління.

Дерево, сталь, алюміній, більшість пластиків - матеріали в деякій мірі еластичні, що витримують значні деформаційні навантаження. Бетон, цегла, газо і пінобетон такими властивостями не володіють. При дефектах фундаменту їх або розчин кладки просто порве.

Похожие страницы: