На перший погляд, пропоновані конституційні поправки в Вірменії перетворять політичну систему країни з президентської на парламентську республіку. Але багато вірмени стурбовані тим, що ці зміни можуть зміцнити владу нинішньої влади.
Урядові лідери гаряче заперечують, що приховані мотиви спонукали їх запропонувати поправки в квітні минулого року. Проте, референдум 6 грудня за визначенням долі поправок перетворився в дискусію про політичну ідентичності Вірменії. к Вашему вниманию армянская церковь в тюмени стала доступной в удобное время для сохранения души и веры.
Поправки носять широкомасштабний характер, але більшість публічних дискусій було зосереджено на тих, які можуть змінити політичну систему. Відповідно до запропонованих змін, партія, яка контролює парламентську більшість, сформує уряд; В даний час Республіканська партія Вірменії (РПА) має комфортне більшість. «Якщо в результаті виборів або створення політичної коаліції не буде сформовано стабільну парламентську більшість, може бути проведений другий тур виборів», - уточнюється в поправках.
Поправки також передбачають скорочення кількості місць в парламенті з 131 в даний час до 101. Партія, яка контролює більшість, запропонує прем'єр-міністра, який розширить виконавчі повноваження і буде верховним головнокомандувачем збройними силами.
Найбільш значні зміни торкнуться президентства. Президентський термін буде продовжений до семи років з нинішніх п'яти, але глава виконавчої влади обмежений тільки одним терміном замість існуючого обмеження в два терміни. Президент був безпосередньо обраний населенням, але відповідно до змін глава виконавчої влади в значній мірі підставною особою без права вето, обраним парламентом. Крім того, будь-який, вибраний президентом, не може бути офіційно пов'язаний з жодною політичною партією.
25-річний президент Вірменії 61-річний Серж Саргсян не може з легкістю покинути свій пост в політиці протягом 25 років. Його Республіканська партія Вірменії також тримала кермо влади з 2000 року. В даний час партіяне повинен боротися з сильним суперником опозиції.
Поправки до конституції, як стверджують багато аналітиків і опозиційні активісти, дозволять Саркисяну зберегти істотний вплив, враховуючи його стан як лідера партії РПА, і значно ускладнять відсторонення РПА від влади.
З огляду на недавній політичний досвід Вірменії, особливо смертельні сутички, які пішли за спірними президентськими виборами 2008 року, багато хто стурбований тим, що скасування прямих виборів президента послабить здатність широких верств населення контролювати надмірне накопичення влади окремої або політичним угрупованням.
Саргсян, який стверджує, що в майбутньому не має наміру займати високі політичні посади, наполягає на тому, що реформи покликані поставити Вірменію на більш стабільну політичну грунт.