Сад в екостилі - це не фантазія. Створити казку на своїй ділянці може кожен, якихось особливих витрат це не зажадає. Відмітна риса еко-саду - поєднання природного і штучного.
Хотите, чтоб придомовая территория была уютной и радовала вас и ваших родных, предлагаем ландшафтный дизайн в Харькове специалисты учтут все ваши требования и пожелания.
Що являє собою еко сад?
Стиль еко саду являє собою не 100% -е повторення природи, а якусь імітацію, яка дозволяє наблизити пейзаж до природного, навіть «дикого», образу.
Можна сказати, що це сполучна ланка, яка допомагає ландшафтного дизайнера створити гармонію між рослинами і навколишнім пейзажем з сучасними деталями будинку, красивим газоном або звичайним, самотньо стоїть мангалом.
Еко сад можна створити як на величезному, доглянутому ділянці заміського особняка, так і на невеликій ділянці де-небудь в дачному селищі. Екологічний сад стане доречним буквально всюди, адже єднання з природою можливо в будь-якому місці.
Останнім часом стає популярним саме слово «екологічне», тому не дивно, що до ландшафтним дизайнерам часто звертаються з питанням, як створити еко сад. Даний напрямок дуже популярно. Це можливість поєднувати природне, природне з сучасним і стильним.
Елементи еко-саду
Отже, які існують елементи саду в стилі «еко»:
малі архітектурні форми ;
майданчики і доріжки ;
освітлення ;
штучна водойма ;
зелені рослини.
В даному випадку під малими архітектурними формами маються на увазі «падлюка» ручної роботи з лози, гілок або трави, а також дерев'яні меблі і гамаки. Гармонійно вписати в створюваний пейзаж можна навіть пні, навіси і корчі.
Для створення майданчиків і доріжок обов'язково використання природних матеріалів: настили з дерева, кам'яні стежки, стежки з піску і гравію, особливо, якщо крізь них проростають рослини. Трохи зарослий ставок або струмок на території ділянки прекрасно підійде в якості штучного водоймища, куди можна заселити рибок або навіть жаб.
Освітлення в еко саду не підкреслює, воно приховане - в кронах рослин або дерев, або ж використовуються освітлювальні прилади, стилізовані під природні елементи. Світло повинен бути не яскравим, скоріше, приглушеним, більш природним.
Для створення майданчиків і доріжок обов'язково використання природних матеріалівІ, нарешті, рослини - ніякої екзотики в еко саду ви не побачите, там повинні рости тільки ті рослини, які відповідають географічному розташуванню ділянки, виходячи з клімату і властивостей грунту. Дикорослі рослини і дерева прекрасно поєднуватимуться з штучно посадженими.
Переваги екологічного саду
Відзначимо, що основною особливістю екологічного саду є відсутність геометрії. Плавні переходи, велика кількість зон, звивисті стежки, поєднання сучасних деталей і природних - ось основа екостилю.
Перевагою саду в стилі «еко» є те, що можна не позбуватися від старовікових дерев - вони (і навіть повністю засохлі дерева) прекрасно впишуться в створюваний ландшафт і допоможуть красиво обіграти малі архітектурні форми.
Йдеться також і про конюшині і про польових квітах - вони тільки підкреслять екологічність саду. Тому позбавлятися від подібних «речей» на ділянці не обов'язково - їх можна незвично обіграти.
Красивими елементами еко-саду можуть стати бревенчатая лава , поставлена поруч зі старим деревом, мініатюра з корчів і коренів з пророщених в них грибами і навіть природна болотна клумба в низині ділянки.
Створення саду в стилі еко не відніме багато часу, сил і грошей, адже майже всі що потрібно на ділянці вже є - треба лише правильно поглянути на все природні і створені людиною умови і елементи, які є на виділеній ділянці землі, проявити фантазію і зробити з цього казку - незвичайну, природну, екологічну.