Твори живопису і графіки, художня фотографія здатні прикрасити простір, оформлене в самих різних стилях, додати дизайну індивідуальність і гостроту, внести гармонію і об'єднати окремі частини композиції. Все залежить від правильного вибору, який сьогодні спрощується завдяки сучасним технологіям.
Коли починати пошук? На перший погляд, відповідь ясна - спочатку завершити ремонт, розставити меблі, розвісити світильники. Але цей сценарій не оптимальний: часом для твору мистецтва не залишається місця, або кольору обробки дисонують з сподобалися картинами. Крім того, місця для спеціальних подсветок краще вибрати заздалегідь, ще до початку ремонту.
Як визначити формат? Занадто маленька картина зіллється з фоном, занадто велика - створить враження тісноти. Крім того, формат зображення повинен дозволяти розглянути деталі. Щоб оцінити, наскільки підходить обраний масштаб, варто зіставити його з ростом людини.
Яку техніку виконання вибрати? Олійний живопис або її фотокопії на полотні підходять до інтер'єрів в будь-яких стилях. Графіка виграє на тьмяному, зовсім світлому або приглушеному фоні. Кольоровий друк фотографій на полотні виграшно виглядає на ахроматичності тлі і в інтер'єрах в стилі поп-арт. Крупноформатна художня фотографія на полотні або папері в чорно-білій гамі або «під сепію» (коричневі тони) вдало доповнює дизайн в будь-яких кольорах.
Де розташовувати картину? Вибирайте акцентні точки: над диваном, обіднім або письмовим столом, в узголів'я ліжка. Важливо, щоб навколо картини залишався вільний простір. Враховуйте освітленість: якщо багато блікуючих світильників, не пишіть картину під скло, а замовляючи фотодрук на полотні, вибирайте матову фактуру.
Як визначитися з колірною гамою? Узгодження палітри картини з квітами інтер'єру - зазвичай клопітна завдання. Завдяки спеціальним інтерактивним програмам, які пропонує, наприклад, он-лайн галерея «Аквамариновая книга», вибір гранично спрощується: досить накласти вподобане фото на полотні на точно підібраний колір фону інтер'єру і оцінити результат.