При проектуванні, покупці, монтажі опалювальних систем і систем гарячого водопостачання необхідно враховувати цілий ряд факторів, що впливають на особливості і вартість експлуатації приладів опалення, ефективність їх використання. Практично у всіх людей, які задалися питанням автономного опалення свого будинку / котеджу цікавить питання: чи можно економити і, при цьому, щоб було комфортне опалення з використанням твердопаливного котла? В даний час, багато споживачів вважають за краще використовувати газові котли, а котли на твердому паливі використовують рідко. Але, часи змінюються, а з ними змінюються і ціни на газ. Це одна з найголовніших причин, чому треба знати як правильно вибрати твердопаливний котел.
Не составит труда купить в Украине пиролизный котел длительного горения на сайте нашей компании.
Вибір оптимального твердопаливного котла пов'язаний з визначенням цілого ряду параметрів. Зупинимося на основних.
Потужність твердопаливного котла тривалого горіння
Перше на що звернемо увагу - це потужність котла. Умовно на десять квадратів необхідно 1 кВт потужності. Але це тільки умовно. Розрахунок потужності повинен здійснювати інженер-теплотехнік на підставі теплотехнічних розрахунків, табличних, довідкових, нормативних документів, обліку конструкційних, архітектурних особливостей будівлі, кліматичних умов, теплових втрат - чинників дуже велика кількість. Тому вибір потужності краще довірити професіоналам. Фахівці компанії «Крас-Котел» проведуть всі необхідні розрахунки безкоштовно і на високому професійному рівні. Всі твердопаливні котли, представлені на ринку, по потужності підрозділяються на дві великі групи:
для індивідуальних систем опалення потужністю до 100 кВт;
для загальних систем опалення, промислові котли потужністю понад 100 кВт.
Один важливий момент. Потужність котла бажано брати з запасом, краще трохи більше, щоб використовувати обладнання в режимі неинтенсивного горіння, шляхом регулювання обсягу подачі первинного повітря, це підвищує ефективність використання обладнання і спрощує експлуатацію.
І ще, потужність котла завжди залежить від калорійності палива, цей фактор також потрібно враховувати.
Види палива
Другий параметр, на нього необхідно звертати увагу, - це тип палива на якому функціонує котел. Сучасні опалювальні котли можуть функціонувати на різних видах палива і / або комбінації видів палива, вибір якого прямо залежить від регіону, кліматичних та природних характеристик. У Сибіру найбільш низьким за вартістю видом палива є дрова (деревні відходи) і вугілля, тому котли опалення на твердому паливі - найбільш оптимальне рішення. Крім дров і вугілля вид опалювального обладнання може працювати на твердих відходах сільського господарства, лісової промисловості та пеллетах. Комбіновані котли складніше в експлуатації, коштують дорожче, але відрізняються високою універсальністю.
Тверде паливо або види палива вибирайте виходячи з його доступності на ринку і ціни. У Сибіру доступними видами є:
вугілля, кам'яне чорногорський, Балахтінского і бородинський буре, при покупці вугілля потрібно звертати увагу на його фракцію і сорт, вони повинні збігатися з технічними умовами експлуатації котла;
дрова, березові, соосновие, з інших порід деревини, можна купувати відразу колоті, секрет вибору простий - чим менше вологість дров, тим краще, особливо якщо це стосується піролізних, газогенераторних котлів, вологі дрова такий котел вб'ють за три сезони максимум, тому місце для зберігання повинно бути захищене від вологи і опадів, вологість дров для газогенераторного котла максимум 20%, вологі дрова можна використовувати в класичних, традиційних котлах, але не бажано.
Третій поширений варіант - пелети, на яких функціонують пелетні котли. Це гранули, які виробляються з деревних відходів, відходів різних сфер сільського господарства. Вибрати потрібні пелети - ціла наука, важливий і колір, і форма, і структура. Пелети, мабуть, один з найкращих видів твердого палива, якщо б не одне але - ціна і доступність на ринку. Пелетні котли і пелети коштують дорожче ніж дрова і вугілля, але дешевше ніж газ і електроенергія. Потрібно розуміти, що такі твердопаливні опалювальні системи на перспективу. На ринку з'являються все нові, і нові виробники, зростає пропозиція, а значить, зникають проблеми з тим, де купити і знижується вартість палива.
Пелетні котли можуть бути автоматичними і напівавтоматичними, відрізняються за типом пальника (факельні, об'ємного горіння, камінні). Плюси - простота в обслуговуванні, дуже висока продуктивність (ККД). Мінуси - висока вартість опалювального обладнання і палива. Котли на твердому паливі можуть працювати і на відходах різних сфер сільського господарства, деревообробної промисловості.